Únor 2014

Lajkování

21. února 2014 v 12:36
V poslední době se rozmáhá nový trend, nebo respektive nový marketingový trik, jak natáhnout více lidí na svou facebookovou stránku. Je jedno jestli něco prodáváte, nebo jen propagujete nějakou službu, začíná to prostě dělat každý a každý se toho dobrovolně, tak trochu přihlouple účastní, přestože ví, že jde vlastně o podvrh (nebo to má alespoň někde vzadu v hlavě zastrčené a dělá že to tam nemá) a jestli to někomu ještě nedošlo, po přečtení tohoto článku, bude mít jasno.

Zdroj: http://www.industryleadersmagazine.com/wp-content/uploads/2012/10/Like-button.jpg

Vlastně adminům těchto facebookových stránek nemůžeme nic vyčítat, děláme to přece úplně dobrovolně. Dobrovolně se účastníme přihlouplých soutěží o nejkrásnější miminko, o nejhezčího pejska, nebo o nejhezčí dívku. Vždy získáme nějakou výhru, byť třeba malou odměnu v podobě poukazu na nějaké oblečení nebo psí obojek, ale vždy na tom vydělají admini stránek. Samozřejmě pár lidí kteří již stránky sledují, kliknou u fotky kterou si zvolí na tlačítko "to se mi líbí", ale je jich opravdu menšina. Zbytek hlasů získáte díky svým dobrým kamarádům (například) a admini to moc dobře vědí, vědí že nejde o "čistou hru", ale že téměř všichni účastníci soutěže, se pokusí vyhrát a jak to udělat jinak než poprosit kamarády, že? Tím pádem vyhraje s největší pravděpodobností ten, který má nejvíc přátel (nejspíš tomu tak není vždy, ale...). A co to znamená? Znamená to skvělou reklamu zadarmo (téměř - když počítáme výhru). Ve velice krátkém čase, stránku navštíví enormní počet lidí a upřímně, ikdyby se jen třetina z nich podívala, co je to vlastně za stránku na které to soutěžíte, je to velký úspěch zdarma. A když chcete opravdu vyhrát - protože váš pejsek je přece ten nejkrásnější (přestože třeba šilhá a jednu nožičku má kratší), zajdete ještě dál. Takže nejen že sdílíte soutěžní foto mezi svými přáteli, ale podíváte se i někam dál, nakonec poprosíte i vaše spolužáky, nebo odkaz na foto nacpete kamkoliv jinam na síti, hlavně abyste vyhráli - a co to znamená? Znamená to další návštěvníky na stránce která soutěž pořádá. Takže jim vlastně děláte reklamu, za což normálně lidé pobírají mzdu a vy, vy to děláte zadáčo (absurdní že?). No takže vlastně logické východisko je takové, že byste měli adminovi stránky napsat a říct si o nějakou pevnou mzdu za to, že se pokoušíte vyhrát (což nezní o moc méně absurdně). Takže zkrátka a jednoduše, když zhodnotíte váš volný čas, co jste investovali do shánění hlasů pro vaše roztomilé miminko - nejspíš byste si za to to zlaté chrastítko koupili sami.

Zdroj:http://www.no-sacred-cows.com/wp-content/uploads/2013/09/tumblr_maifmgtykw1rcf200o1_500.jpg

Mohlo by se zdát, že jde vlastně o podvod, ale upřímně je to to nejmenší zlo. Reklama je hold vtíravá a když vám za to aspoň něco nabídnou, tak to ještě jde. Stávají se i horší věci...ale doporučuji se na to pro příště vykašlat a do žádné soutěže se nezapojovat. A abych nebyla pokrytec, tak se vám samozřejmě musím přiznat, že jsem se do takové podobné soutěže zapojila také, přišlo mi to jako nejlepší nápad, ale pak jsem si postupem času uvědomila, že je to vlastně k ničemu a nuda. Takže pro příště vemte v potaz mojí dobrou radu (mluví ze mě zkušenosti) a do facebookových soutěží se nezapojujte...;)Shopping!

15. února 2014 v 18:16 Fashion

V posledni době jsem si koupila pár novýh šmuků do mé sbírky. Koupila jsem toho víc, ale to bych se ufotila k smrti. Tak se mrkněte na moje nejnovější kousky. Část z nich, je ze zahraničí a perfektní kočičí šperky mám z e-shopu balu bunny...Ples v Opeře 2014

10. února 2014 v 13:45 Fashion


Tento rok, se na každoroční společenské události roku objevila celá řada překrásných rób. Některým dámám se to opravdu povedlo, jiným méně a některé ani nepřekvapily ani nezarmoutily. Do šatů, se promítly i nejnovější módní trendy. Transparentní vsadky, krajky a ženské střihy. Tak pojďme do nich! ;)


Jako první bych ráda zmínila minimalistický model Ivy Pazderkové. Mohlo by se zdát, že se šaty hodí spíš na párty do klubu než na Ples v Opeře, ale jak víme, méně je někdy více a to je přesně případ Ivy. Jediné co bych vytkla, je líčení. Rtěnka se povedla, ale stíny bych příště volila v jemnějším tónu. Psaníčko a obuv zvolila vkusně.

Zdroj: http://oidnes.cz/14/021/cl6h/NH5121ff_DSC_3406.jpg

Chvála patří i modelce Andree Verešové. Model je sice odvážnější, přesto je ale vkusný. Objevuje se tu již zmíněná krajka. Andrea doplnila róbu vyčesanými vlasy a nenápadnými doplňky. Tleskám.

Zdroj: http://img.blesk.cz/img/1/full/1925764_.jpg

Zatím nejvíce vychvalovaný model médii, oblékla Gábina Partyšová. Bezpochyby šlo o šik model, který zkloubil šaty ženského sřihu a pánský prvek v podobě pseudo vázanky. Na druhou stranu, to nic až tak úžasného nebylo. Róba byla originální, ale rozhodně ne nejlepší. A ještě bych Gábině vytkla volbu kabely. Raději bych zvolila psaníčko padnoucí do ruky, než kabelku s dlouhým uchem.

Zdroj: http://oidnes.cz/14/021/cl6h/VED51215e_DSC_3941.jpg

Mahulena Bočanová, krásná žena s jiskrou v oku, tentokrát zvolila černou róbu. Bohužel by zapadal spíš na svatbu upírů, než na Ples v Opeře. Je škoda, že šaty potlačují její křivky. Ještě že má Mahu tak sexy výraz.

Zdroj: http://img.blesk.cz/img/1/full/1925786_bocanova-ples-v-opere.jpg

Vychválit bych ještě chtěla modelku Terezu Chlebovskou. Róba je také v černé, ale zdobí ji transparentní rukávy a rafinovaný výstřih na zádech. Opravdu moc pěkné a módní.

Zdroj: http://media.super.cz/images/gallery/0165000006141501/qIzeeWa0bk4_lddMT0Ey_g/52f6950bc89a9b79033c0300-102697

Zdroj: http://www.tyden.cz/obrazek/201402/52f7689ce1559/chlebovska_323x518.jpg

A chválu si také zaslouží misska Kateřina Sokolová. Šaty jsou vybrané opravdu dobře. Krajka vypadá vkusně a luxusně. Róba je doplněná skvělým účesem a střídmými doplňky. Jediné co bych vytkla je obuv. Volila bych lodičky v jemnější variantě.

Zdroj: http://oidnes.cz/14/021/cl6h/NH5123dc_sokolov.jpg

A to nejhorší na konec. Celou dobu je sice řeč o Plesu v Opeře v Praze, ale ráda bych se s Vámi podělila i o jeden model z Plesu v Opeře v Brně. Cvičitelka Hanka Kynychová zvolila velice kontroverzní model. I kdyby nedošlo k faux paus které proběhlo veškerým bulvárem, šaty byly příliš vulgární. Dekolt příliš velký, rozparek příliš vysoko a transparetních vsadek bylo moc.

Zdroj: http://media.super.cz/images/gallery/0000000009991499/TdioSj4mxDdhlWpgKbRa-w/52dbf51bbab25aa1acdf0400-100854

Zdroj: http://g.denik.cz/56/87/profimedia_sip-920.jpg

No, tak není to tak špatné, konec konců to mohlo být i mnohem horší. Třeba to příští rok bude ještě lepší a budu moct pět jenom chválu, na ty naše celebrity...;)


Zdroj úvodního obrázku: http://www.plesvopere.cz/images/pleslogo.gif

Avokádo!!

8. února 2014 v 22:12 Food


Dlouho jsem nemohla přijít na chuť avokádu. Moje maminka, mi ho více méně nutila, když jsem s ní ještě sdílela domácnost (znáte mámy). Mě se vždycky zdálo, že jde o jakousi zelenou věc bez chuti, vazké konzistence. Časem jsem zjistila, že avokádo je vlastně skvělá věc, ale musí se ochutit. Teď se bez něj neobejdu, jedla bych ho klidně denně. Předpokládám ovšem, že by mi poněkud zevšednělo, takže si tento oběd dopřávám asi tak jednou, maximálně dvakrát týdně.

Co potřebujete?

  • Konzervu kvalitního tuňáka - z mé vlastní zkušenosti je nejlepší Rio Mare v olivovém oleji, ale jestli chcete ušetřit, skoro stejně dobrý je tuňák Albert Quality, byť to zní zvláštně opravdu je moc dobrý, jen ho trochu dosolte
  • Jedno větší avokádo, nebo dvě menší - dejte si pozor aby bylo měkké na dotek, nemělo by se vám roztékat v ruce, ale je potřeba aby nebylo tvrdé - to znamená že do něj jde promáčknout ďůlek
  • Citron
  • Chilli omáčka
  • Šalotka
  • Sůl
  • Žitný chléb, nebo nějaké jiné celozrnné pečivo

Příprava guacamole

Guacamole se primárně používá jako mexická pochutina, jako dip pro nachos. Já jsem si vytvořila svůj vlastní recept a servíruji guacamole jako takovou pomazánku.

Avokádo rozřízneme v půlce (nepřekrojíme pecku), oddělíme obě poloviny od sebe a vyjmeme pecku. Do misky vydlabeme lžičkou avokádo z obou půlek a vidličkou rozmačkáme (proto musí být zralé a měkké), dáme si záležet aby nebylo na velké kousky. Vedle si nakrájíme půlku jedné šalotky úplně nadrobno a vmícháme do avokádového pyré. Přidáme šťávu zhruba z půlky citronu asi tak špetku možná dvě soli a nakonec přikápneme trochu chilli (kdo má rád pikantní, může přitlačit). Vše pečlivě promícháme.

Servírování

Žitný chléb rozdělíme na úzké plátky, po případě celozrnnou housky nebo kaiserku rozkrájíme na plátky, konzervu tuňáka vyklopíme na talíř a guacamole v hojné vrstvě namažeme na pečivo a přikusujeme k tuňákovi. K tomuto pokrmu se i báječně hodí nakládaný chřest, takže je-li libo, můžete přikusovat chřest.

Takže bon appétit!

Nejhezčí sportovní zážitek

5. února 2014 v 15:45 Fitness


Nevím jak vy, ale já totálně zbožňuji běhání. Samozřejmě je potřeba dělat všechno s mírou, takže vlastně než běhání, mám raději chůzi, takovou rychlejší chůzi s občasným poklusem . Běhání, je jeden z nejlepších způsobů jak spálit nějaké ty tuky. Upřímně, raději běhám ve fitku na pásu než na čerstvém vzduchu, není to sice ta zdravější varianta, ale k běhání venku, se bohužel zatím nedonutím. Jediné kde jsem na vzduchu běhala jak o život, bylo minulý rok v Itálii. Přítele jsem nechala doma a s mámou jsme vyrazily v půlce května (tedy mimo sezonu, dokonce jsme snad byly první výprava) do Bibione a vzhledem k tomu, že v tuhle dobu tam nejsou zrovna tropy, spíš tak příjemně a občas zataženo, každý den jsem zhruba na půl hodinky běhala po pláži a dýchala mořský vzduch. Byl to zatím můj nekrásnější sportovní zážitek. Bohužel jsme se zdržely pouze sedm dní, tak si to snad ještě zopakuji. Tak by mě zajímalo, jaký byl ten Váš nejhezčí sportovní zážitek. Sportujete rádi a pravidelně? Tak se tu zatím mějte, já se du proběhnout...;)

Můj nový začátek

4. února 2014 v 11:23

V každém začátku, je něco vzrušujícího a zároveň něco děsivého. Znáte ten pocit, kdy přijdete první den do nové práce, nebo třeba školy a teď natahujete ruku ke klice a buší Vám srdce, ikdyž vlastně není proč. Jste fajn člověk a snadno se z téměř každým spřátelíte, ale stejně jste z toho všeho tak nějak nervózní.

Na druhou stranu, jsou nové začátky to nejlepší, je tak vzrušující a zajímavé udělat ten první krok do neznáma a odstartovat tím tu novou etapu Vašeho života. Je to trochu podobné, jako začátek nového roku...Lidi si plánují jaká budou mít předsevzetí, že přestanou kouřit, změní svůj životní styl, nebo se dají do formy a je tak skvělé začít ten první den a mít víru, že v tom všem budete dál úspěšně pokračovat. Zřejmě to má něco společného s tou "novotou". Vlastně je to dost podobně super, jako když si kupujete nové věci. Jako když si našetříte pár korun, vlezete do H&M a když tam zrovna mají výprodej, utratíte všechny peníze co u sebe máte a pak, když přijdete domů, máte takovou radost z těch nových věcí. Ten pocit samozřejmě časem odezní (nejspíš po první párty na kterou si z nákupu zkopletujete outfit).

Může se i stát, že nový začátek nebude tak pozitivní jako nové hadříky. Může se stát, že Vás nový kolektiv špatně přijme (nebo že Váš nový blog nikdo nebude číst).

Každopádně abych pořád nechodila kolem horké kaše, tohle je můj v pořadí již druhý blog, s prvním jsem skončila a rozhodla se, že pojedu nanovo. Tak doufám, že se Vám bude líbit a že ho naleznete užitečným, nebo alespoň zábavným...;)