Březen 2014

Shooting with Monicorn!

27. března 2014 v 10:40

Tenhle příspěvek vlastně volně navazuje na rozhovor s Monicorn Photgraphy. Po nějaké době, mi Monicorn poslala celý set a já se o něj s vámi nemůžu nepodělit. Fotky jsou boží, Monice se opravdu povedly, takže doufám, že brzy bude další splupráce, třeba na projektu Suicide Angels...:)

Zdroj: Všechny fotografie jsou z mého osobního archivu

Snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře

26. března 2014 v 15:27 Fitness

Když se snažíte řešit jak vypadáte, jakou máte váhu a tvary, není důležitý jen častý pohyb, ale primárně strava. Strava je 80% úspěchu když chcete zhubnout - a to si musíte pamatovat. Když budete dřít denně v posilovně a jíst hamburgery, těžko se zbavíte tuku. Druhá věc je, že tuto změnu, musí člověk přijmout jako celkovou změnu životního stylu, nemělo by jít o přechodné období abyste se do léta zbavili pár kil, když pak v režimu polevíte, nebo se vrátíte k vaší původní stravě, kila půjdou zase nahoru a tentokrát i s úrokem. Takže jestli se rozhodnete na sobě pracovat, tak jako já, musí to být se vším všudy a na pořád.

Připravte se, že se setkáte se spoustou negativních reakcí, typu: "Co blbneš?", "Nepřeháníš to trochu?", "Ty nepiješ? To už s tebou není zábava!" apod. A když už jsem to nakousla, ideální je zříct se alkoholu a nemyslete si, že to pro mě není obtížné, je to asi jediná věc co mi dělá problém... Vždycky jsem bývala party girl a alkohol jsem každý víkend chlemtala po hektolitrech. Nejraději jsem měla shoty Jeegera s Redbullem, nebo třeba Morgana s Colou (asi jako všichni) a všechno jsem to pěkně spláchla pěti, šesti pivy, nebo třeba jednou či dvěma lahvemi červeného vína (byla jsem pěkný prase jak na to koukám :D). No a teď teda minimálně tvrdý alkohol neexistuje! Na něj prostě musíte zapomenout a jestli se bez toho alkoholu neobejdete úplně, můžete si dát tři skleničky vína týdně. Nejsem svatá, takže to občas také poruším a místo tří skleniček jich vypiju pět nebo šest a asi se nic nestane když se vám to stane jednou za dva měsíce, ale každý týden to nedoporučuju.

Další věc je, že se budete muset naučit večer nejíst žádné sacharidy - tím nemyslím jen sladké, ale také žádné přílohy, luštěniny a také ne těstoviny ani pizzu (!). Než si zvyknete, potrvá to tak týden, možná dva (já trpěla jako zvíře). Základem je pět až šest jídel denně - snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře (druhá večeře). Sacharidy můžete jen dopoledne, takže to obědem končí. Zní to děsně, ale člověk si zvykne a pak už to jde samo. Důležité je hodně pít, obzvlášť pak při tréninku. Dovolená je voda a neslazený čaj, jestli milujete kávu nejlepší je pít ji černou a bez cukru, jestli se bez mléka neobejdete, dejte si dvakrát týdně opravdu dobré latté. No a sportujte, sportujte, sportujte - teoreticky by mělo stačit 3x týdně, mě to opravdu baví, takže trénuji 4-5x týdně, podle toho jak to stíhám. Takže směle do toho!

Tady je na ukázku pár jídel, které jsem si minulý týden připravila, zastoupené jsou tu 4 chody, k odpolední svačině si obvykle dávám nízkotučný kefír, tvaroh, nebo cottage...

Snídaně: Bílý jogurt, banán, cereální polštářky bez náplně


Snídaně: Bílý jogurt, jahody, cereální lupínky, hoblinky tmavé čokolády


Svačina: Banánový koktejl - banán, sojové mléko


Svačina: Jahodový koktejl - jahody, sojové mléko


Oběd: Libová šunka, batátové pyré, brokolicová pěna


Oběd: Tuňák, avokádové guacamole, kneckebroty


Večeře: Hovězí plátek s listovým špenátem


Večeře: Vaječné cupcakes se špenátem a balkánským sýrem

Green tea - my best friend!

14. března 2014 v 19:18 Food


Zelený čaj, je v poslední době mým opravdovým přítelem. Musím uznat, že to nebyl úplně můj nápad, pít zelený čaj po litrech, ale když jsem se dočetla, že jeho konzumace zpomaluje proces stárnutí a že je jedním z nejsilnějších antioxidantů vůbec, stal se pro mě naprosto jasnou volbou.

Nejprve to přišlo jako takový nápad v rámci zdravého životního stylu. Co pít, kromě čisté vody? Ovocné čaje, černé čaje nebo zelené čaje? Tak, ovocný je k ničemu, můžete si ho dát pár šálků, ale když ho člověk pije delší dobu, přestane mu chutnat. Černý čaj je bez cukru na prd - takže jsem zkusila zelený. Dověděla jsem se, že existují tisíce různých druhů a odrůd - čínské čaje, indické čaje, japonské čaje, korejské a ještě se liší podle provincií.... Posedlost mého přítele po tom nejkvalitnějším čaji, udělala z běžného doplňování pitného režimu, čajovou seanci. Pořídili jsme litinovou čajovou konvici, speciální šálky a dokonce teploměr. Kupujeme jen ty dražší sypané čaje a když někde zazní "pytlíkový čaj", je to jako sprosté slovo.

Naše konvička :)

Ale proč jsme teď tak posedlý zeleným čajem? Je to nápoj, zvaný "pravý čaj", při výrobě prošel minimální oxidací. Studie z roku 2006 zní: "Konzumace zeleného čaje je spojená se snížením úmrtnosti zapříčiněným rakovinou" - což je wow, super! Další důvod pít ho (věřte si čemu chcete :D). A dále: "Studie, vedená japonskou univerzitou Tohoku, sledovala 40 520 dospělých Japonců ve věku mezi 40 a 79 lety, kteří neměli mrtvici, srdeční záchvat nebo rakovinu při zahájení výzkumu v roce 1994. Studie sledovala všechny účastníky po celých 11 let a monitorovala všechny příčiny úmrtí a po 7 let monitorovala specifická úmrtí. Účastníci, kteří pili 5 a více šálků čaje denně měli o 16 procent nižší riziko předčasného úmrtí a o 26 procent nižší riziko výskytu kardiovaskulárních chorob, než účastníci, kteří pili méně než jeden šálek čaje denně. Studie dále uvádí, že "pokud zelený čaj chrání člověka proti kardiovaskulárním chorobám nebo rakovině, lze očekávat, že pití tohoto nápoje se bude částečně podílet na prodloužení života, kde právě kardiovaskulární choroby a rakovina jsou dvě celosvětově nejčastější příčiny předčasného úmrtí." (zdroj wikipedia). Další důvod proč ho pít a mohla bych pokračovat do nekonečna! Konec konců si to můžete vyhledat sami.

Zelený čaj je prostě oblíbený, což dokazuje, že se začal pít už před 5000 lety a pili ho jak Indové tak Číňané. Zelený čaj je tak bezva, že se používá i ve východní tradiční medicíně. Takže, nejen že zelený čaj funguje jako prevence proti rakovině (údajně), pomáhá při léčbě Alzheimra nebo Parkinsona, snižuje negativní působení cholesterolu, zrychluje metabolismus (takže rychleji zhubnete) atd., ale také fakt dobře chutná a jestliže vám první šálek čaje chutnat nebude, nezoufejte, zkuste si koupit čaj zvaný "green snail", je sice dražší, ale je opravdu dobrý! Ale pozor! Zelený čaj může mít i negativní účinky, ale to to musíte opravdu přehnat, vypít třeba tři litry silného zeleného čaje - přeci jenom je v něm kofein.
Takže pijte zelený čaj, buďte na vždy mladí a umřete až se vám teprv bude chtít...;)

Monicorn Photography

10. března 2014 v 14:59
Na české fotografické scéně se před nedávnem objevila nová tvář. Talentovaná, kreativní a zábavná Monicorn. V roce 2013 se začala věnovat ženské fotografii a ne jen tak ledajaké, fotí alternativní, pro někoho možná výstřední, krásky. Nejprve si modelky vybírala sama, oslovovala je a jen tak pro zábavu je fotila, teď už ji holky oslovuji sami a je tak populární, že první volný termín má až v půlce června. Každopádně jsem se rozhodla využít příležitosti a kontaktovala jsem jí taky a nakonec, po dopoledním focení, u kterého nám asistoval její pejsek Max, jsem u kávy Monicorn trošku vyzpovídala.


Má maličkost - je to zatím ochutnávka, přibudou další ;)

Jak ses dostala k focení?

Fotit jsem začala vlastně proto, že fotil můj táta i můj strejda, no a jak jsem to u nich viděla, bylo jednoduchý začít s focením. Další důvod byla asi moje střední. Chodila jsem na školu umělecké a reklamní tvorby. Probíhaly tam i hodiny focení s vyvoláváním pěkně postaru. K focení jsem měla prostě vždycky nějak blízko.A myslim že na to mám oko.

Jak to vlastně vidíš s focením? Chtěla by ses tím živit, nebo je to jenom koníček?

Tak určitě bych se tím chtěla živit, ale není to až tak jednoduchý. Chci mít nějaké jistoty, ikdybych se focením měla živit, chtěla bych zůstat alespoň na částečný úvazek v mé dosavadní práci. Další věc je, že teď rozjíždíme projekt Suicide Angels, což mě taky na nějakou dobu zabaví (smích).

Tak když už jsi to zmínila, jak je to s projektem Suicide Angels? Jak tě napadlo tenhle projekt rozjet?

No, začalo to tak, že jsem fotila Věrku, což je slečna, s kterou rozjíždíme SA. Vlastně mě pak pozvala, jestli bych nafotila nový kalendář Pin-up Angels, který ona minulý rok již dělala s jiným fotografem. Vzhledem k tomu, že fotím pro Suicide Girls, napadlo nás projekt přejmenovat z Pin Up Angels na Suicide Angels a když už se do toho pouštíme, rozhodly jsme se to pojmout nejen jako kalendář, ale jako velký projekt s charitativním podtextem. Děláme právě webový stránky, které jsem celé nadesignovala, čekají nás festivaly, na kterých budou naši Andílci s černejma křídlama rozdávat letáky, budeme natáček video, fotit ten kalendář, dobročinný bazárek a vše to vyvrcholí v říjnu v pražské Roxy velkou párty, kde máme již nyní potvrzeného dje Mike Trafika, kapelu Noostrak a další potvrdíme brzy.V roce 2015 se to pak rozjede i dalšími směry, které zatím nechceme prozrazovat, ale máte se na co těšit (smích).

A jakou roli zastáváš v projektu SA ty a co dělá Věrka?

Já dělám spíš marketing a design projektu a Věra je takový projektový manager, zařizuje skoro všechno. Jsme rovnocenní partneři a jedna bez druhé bychom se neobešly.

A co Suicide Girls? Fotíš pro ně ještě?

Jo fotím. Teď zrovna tam mám 5 setů v member review. Fotila jsem třeba Kendyy nebo Dwarfie. Příští týden mě čeká focení s Henikou, což je dost populární SG ze Slovenska.

A jak ses k focení pro SG dostala?

No před třemi lety jsem pro SG nafotila fotky jako modelka. Jeden set se skvělým Martinem Chocholoušem, druhý set s SG fotografkou Gossip, která za náma českejma holkama přijela fotit až z Portugalska. Ty už tam ale nejsou kdyby byl někdo zvědavej, stáhla jsem je.

Tak když už jsme u těch osobnějších témat. Chci se zeptat na tetování, kolik jich máš?

To se nepočítá (smích). Je jich hodně i malejch.

A plánuješ ještě nějaké?

Určitě plánuju nějak dodělat rukávy a chci stehna, ale to až zhubnu.A pak mám na zádech jednu věc, kterou bych taky potřebovala nějak dotáhnout.

Aha a o co jde?

No (smích). Před cca třemi lety byla soutěž od DPD. Soutěžilo se mimo jiné i o iPad2 - v tý době novinka, no a já ho chtěla. Tak jsem se do té soutěže přihlásila. Lidi tam psali, co jsou pro ten iPad ochotný udělat, většina z těch věcí byla trapná, jako vypít koktejl z rozmixovaných červů a tak, no a já jsem tam napsala, že si nechám za iPad vytetovat jejich logo- tedy DPD a vybrali mě. Takže jsme měla logo DPD na zádech, asi 7 cm šířka, je to sice přetetovaný, ale je to potřeba ještě dodělat.

Video z akce - zde.

Aha, to zní jako velice zajímavá zkušenost :D.

Je to sranda, hodně lidí moc věcí řeší, viz komentáře pod tim videem na youtubu .) Ale upřímně, kdybych se teď měla zpětně rozhodnout, žádné tetování bych neměla . Kdybych to mohla vrátit, asi bych to už neudělala, nebo bych začala úplně jinak. Moje první tetování jsem si nechala udělat ve 14ti a myslím že začít, jsem měla tak ve dvaceti.

A co bylo tvoje první tetování?

Ve čtrnáctiČínský znak, taková klasika. V šestnácti jsem si ho nechala přetetovat takovou velkou hvězdou. V patnácti tribal na bok docela velkej. Prostě jsem nepřemejšlela dopředu.

Je to zvláštní. Jsi první potetovaný člověk, od kterého něco takového slyším…

V poslední době jsem zaregistrovala na tvém FB fotky z takové operace. Dwarfie dělali split jazyka že?

Jo dělali a já jsem k tomu dělala fotoreportáž. Když jsem se na to chystala, byla jsem fakt nervózní, řekla bych, že víc než Dwarfie, ale pak když už jsem se na zákrok dívala z poza hledáčku foťáku, ani mi to nějak nevadilo. Ale musím říct, že to byl opravdu adrenalin, fakt hodně silný zážitek. Ta atmosféra tam byla úžasná. Dotyčnou celou dobu zabírala kamera,hráli Prodigy... Na jednu stranu tam byla taková zábavná atmosféra a na druhou stranu tomu vážnost dodávaly roušky, co měli kluci na sobě a skalpel, kterým se pak modifikace prováděla.

A Dwarfie nebyla nervózní, nebo se nebála?

Hele ani ne, byla celkem v klidu. Mám to všechno zdokumentovaný, jenom jsem to ještě nezveřejňovala.

Ještě bych se ráda zeptala na pár věcí z tvého soukromí. Co hudba? Co teď posloucháš?

Já poslouchám hodně rap, český nebo slovenský. Teď třeba nejvíc asi Vladimíra 518. Taky poslouchám drumm and bass nebo dupstem, líbí se mi ale i popík - Sia, Ellie Goulding a tak.. Dřív jsem poslouchala i hardcore a jezdila na fluff fest, to je ale tak před 8 lety...

A teď už asi poslední otázka ať tě dlouho netrápím. Co budoucnost? Jak si ji představuješ a co plánuješ?

No dneska je tah ve sportce o 100 000 000! (smích). Ne, tak asi bych fakt chtěla vlastní reklamní agenturu, ale to asi není úplně reálné, náklady jsou hodně vysoké. Takže bych asi chtěla zůstat v dosavadní práci, fotit a věnovat se projektu SA.

A co takhle v osobním životě, chtěla bys děti a tak?

Jo tak chtěla bych určitě baráček. Pak bych chtěla Maxíkovi pořídit společnici a ideálně asi dvě děti.

Aha a máš teď někoho, s kým to můžeš zrealizovat?

Jo jo, mám.

A jak jste spolu dlouho?

Sedm měsíců a jsem teď opravdu zamilovaná. Je to fajn, neštěkáme na sebe ani nic podobného, prostě je nám spolu dobře.

V klidu jsme dopily kávu, ještě trochu jsme si popovídaly, hodily na sebe kabátek a šly dokončit focení k přístavu na sluníčko. Upřímně šlo o velice příjemně strávené dopoledne, s milou usměvavou a tvůrčí dívkou. Takže jí přeji mnoho úspěchů do budoucna, jak s projektem Suicide Angels tak s vlastní reklamkou a v neposlední řadě mnoho úspěchů v kariéře fotografky (přestože ho nepotřebuje, má totiž opravdu talent).

Monicorn photography FB page:
Suicide Angels FB page:Tvorba Monicorn Photography:Věra - spluorganizátorka projektu Suicide Angels

A nakonec sama Monicorn (kráska i za objektivem co?)


Zdroj: Všechny fotografie jsou zapůjčené přímo od autorky: https://www.facebook.com/Monicornphotography?fref=ts

SURPRISE!

4. března 2014 v 23:23


Na pondělí pro Vás plánuju velké překvápko, doufám, že Vás potěší. Budou snad nějaké fotečky a dovíte se pár zajímavých věcí o zajímavém projektu. Do té doby budu zřejmě tvrdě studovat, no a kdyby mi náhodou došla energie, tak pro Vás něco ukuchtím. Tak snad jste teď napjatí jako špagáty a to co chystám Vás snad překvapí stejně jako letošní Oskaři (jen doufám, že Vás nakonec nezklamu, jako vyhlášení nejlepšího herce fanoušky Lea). Už jsme skoro v půlce týdne, což znamená že do víkendu zbývá jen pár dní, tak nezoufejte miláčci ;)

Zdroj gifu: http://nd06.jxs.cz/398/953/d00c7d1577_97186384_o2.gif