Green tea - my best friend!

14. března 2014 v 19:18 |  Food


Zelený čaj, je v poslední době mým opravdovým přítelem. Musím uznat, že to nebyl úplně můj nápad, pít zelený čaj po litrech, ale když jsem se dočetla, že jeho konzumace zpomaluje proces stárnutí a že je jedním z nejsilnějších antioxidantů vůbec, stal se pro mě naprosto jasnou volbou.

Nejprve to přišlo jako takový nápad v rámci zdravého životního stylu. Co pít, kromě čisté vody? Ovocné čaje, černé čaje nebo zelené čaje? Tak, ovocný je k ničemu, můžete si ho dát pár šálků, ale když ho člověk pije delší dobu, přestane mu chutnat. Černý čaj je bez cukru na prd - takže jsem zkusila zelený. Dověděla jsem se, že existují tisíce různých druhů a odrůd - čínské čaje, indické čaje, japonské čaje, korejské a ještě se liší podle provincií.... Posedlost mého přítele po tom nejkvalitnějším čaji, udělala z běžného doplňování pitného režimu, čajovou seanci. Pořídili jsme litinovou čajovou konvici, speciální šálky a dokonce teploměr. Kupujeme jen ty dražší sypané čaje a když někde zazní "pytlíkový čaj", je to jako sprosté slovo.

Naše konvička :)

Ale proč jsme teď tak posedlý zeleným čajem? Je to nápoj, zvaný "pravý čaj", při výrobě prošel minimální oxidací. Studie z roku 2006 zní: "Konzumace zeleného čaje je spojená se snížením úmrtnosti zapříčiněným rakovinou" - což je wow, super! Další důvod pít ho (věřte si čemu chcete :D). A dále: "Studie, vedená japonskou univerzitou Tohoku, sledovala 40 520 dospělých Japonců ve věku mezi 40 a 79 lety, kteří neměli mrtvici, srdeční záchvat nebo rakovinu při zahájení výzkumu v roce 1994. Studie sledovala všechny účastníky po celých 11 let a monitorovala všechny příčiny úmrtí a po 7 let monitorovala specifická úmrtí. Účastníci, kteří pili 5 a více šálků čaje denně měli o 16 procent nižší riziko předčasného úmrtí a o 26 procent nižší riziko výskytu kardiovaskulárních chorob, než účastníci, kteří pili méně než jeden šálek čaje denně. Studie dále uvádí, že "pokud zelený čaj chrání člověka proti kardiovaskulárním chorobám nebo rakovině, lze očekávat, že pití tohoto nápoje se bude částečně podílet na prodloužení života, kde právě kardiovaskulární choroby a rakovina jsou dvě celosvětově nejčastější příčiny předčasného úmrtí." (zdroj wikipedia). Další důvod proč ho pít a mohla bych pokračovat do nekonečna! Konec konců si to můžete vyhledat sami.

Zelený čaj je prostě oblíbený, což dokazuje, že se začal pít už před 5000 lety a pili ho jak Indové tak Číňané. Zelený čaj je tak bezva, že se používá i ve východní tradiční medicíně. Takže, nejen že zelený čaj funguje jako prevence proti rakovině (údajně), pomáhá při léčbě Alzheimra nebo Parkinsona, snižuje negativní působení cholesterolu, zrychluje metabolismus (takže rychleji zhubnete) atd., ale také fakt dobře chutná a jestliže vám první šálek čaje chutnat nebude, nezoufejte, zkuste si koupit čaj zvaný "green snail", je sice dražší, ale je opravdu dobrý! Ale pozor! Zelený čaj může mít i negativní účinky, ale to to musíte opravdu přehnat, vypít třeba tři litry silného zeleného čaje - přeci jenom je v něm kofein.
Takže pijte zelený čaj, buďte na vždy mladí a umřete až se vám teprv bude chtít...;)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama