Monicorn Photography

10. března 2014 v 14:59
Na české fotografické scéně se před nedávnem objevila nová tvář. Talentovaná, kreativní a zábavná Monicorn. V roce 2013 se začala věnovat ženské fotografii a ne jen tak ledajaké, fotí alternativní, pro někoho možná výstřední, krásky. Nejprve si modelky vybírala sama, oslovovala je a jen tak pro zábavu je fotila, teď už ji holky oslovuji sami a je tak populární, že první volný termín má až v půlce června. Každopádně jsem se rozhodla využít příležitosti a kontaktovala jsem jí taky a nakonec, po dopoledním focení, u kterého nám asistoval její pejsek Max, jsem u kávy Monicorn trošku vyzpovídala.


Má maličkost - je to zatím ochutnávka, přibudou další ;)

Jak ses dostala k focení?

Fotit jsem začala vlastně proto, že fotil můj táta i můj strejda, no a jak jsem to u nich viděla, bylo jednoduchý začít s focením. Další důvod byla asi moje střední. Chodila jsem na školu umělecké a reklamní tvorby. Probíhaly tam i hodiny focení s vyvoláváním pěkně postaru. K focení jsem měla prostě vždycky nějak blízko.A myslim že na to mám oko.

Jak to vlastně vidíš s focením? Chtěla by ses tím živit, nebo je to jenom koníček?

Tak určitě bych se tím chtěla živit, ale není to až tak jednoduchý. Chci mít nějaké jistoty, ikdybych se focením měla živit, chtěla bych zůstat alespoň na částečný úvazek v mé dosavadní práci. Další věc je, že teď rozjíždíme projekt Suicide Angels, což mě taky na nějakou dobu zabaví (smích).

Tak když už jsi to zmínila, jak je to s projektem Suicide Angels? Jak tě napadlo tenhle projekt rozjet?

No, začalo to tak, že jsem fotila Věrku, což je slečna, s kterou rozjíždíme SA. Vlastně mě pak pozvala, jestli bych nafotila nový kalendář Pin-up Angels, který ona minulý rok již dělala s jiným fotografem. Vzhledem k tomu, že fotím pro Suicide Girls, napadlo nás projekt přejmenovat z Pin Up Angels na Suicide Angels a když už se do toho pouštíme, rozhodly jsme se to pojmout nejen jako kalendář, ale jako velký projekt s charitativním podtextem. Děláme právě webový stránky, které jsem celé nadesignovala, čekají nás festivaly, na kterých budou naši Andílci s černejma křídlama rozdávat letáky, budeme natáček video, fotit ten kalendář, dobročinný bazárek a vše to vyvrcholí v říjnu v pražské Roxy velkou párty, kde máme již nyní potvrzeného dje Mike Trafika, kapelu Noostrak a další potvrdíme brzy.V roce 2015 se to pak rozjede i dalšími směry, které zatím nechceme prozrazovat, ale máte se na co těšit (smích).

A jakou roli zastáváš v projektu SA ty a co dělá Věrka?

Já dělám spíš marketing a design projektu a Věra je takový projektový manager, zařizuje skoro všechno. Jsme rovnocenní partneři a jedna bez druhé bychom se neobešly.

A co Suicide Girls? Fotíš pro ně ještě?

Jo fotím. Teď zrovna tam mám 5 setů v member review. Fotila jsem třeba Kendyy nebo Dwarfie. Příští týden mě čeká focení s Henikou, což je dost populární SG ze Slovenska.

A jak ses k focení pro SG dostala?

No před třemi lety jsem pro SG nafotila fotky jako modelka. Jeden set se skvělým Martinem Chocholoušem, druhý set s SG fotografkou Gossip, která za náma českejma holkama přijela fotit až z Portugalska. Ty už tam ale nejsou kdyby byl někdo zvědavej, stáhla jsem je.

Tak když už jsme u těch osobnějších témat. Chci se zeptat na tetování, kolik jich máš?

To se nepočítá (smích). Je jich hodně i malejch.

A plánuješ ještě nějaké?

Určitě plánuju nějak dodělat rukávy a chci stehna, ale to až zhubnu.A pak mám na zádech jednu věc, kterou bych taky potřebovala nějak dotáhnout.

Aha a o co jde?

No (smích). Před cca třemi lety byla soutěž od DPD. Soutěžilo se mimo jiné i o iPad2 - v tý době novinka, no a já ho chtěla. Tak jsem se do té soutěže přihlásila. Lidi tam psali, co jsou pro ten iPad ochotný udělat, většina z těch věcí byla trapná, jako vypít koktejl z rozmixovaných červů a tak, no a já jsem tam napsala, že si nechám za iPad vytetovat jejich logo- tedy DPD a vybrali mě. Takže jsme měla logo DPD na zádech, asi 7 cm šířka, je to sice přetetovaný, ale je to potřeba ještě dodělat.

Video z akce - zde.

Aha, to zní jako velice zajímavá zkušenost :D.

Je to sranda, hodně lidí moc věcí řeší, viz komentáře pod tim videem na youtubu .) Ale upřímně, kdybych se teď měla zpětně rozhodnout, žádné tetování bych neměla . Kdybych to mohla vrátit, asi bych to už neudělala, nebo bych začala úplně jinak. Moje první tetování jsem si nechala udělat ve 14ti a myslím že začít, jsem měla tak ve dvaceti.

A co bylo tvoje první tetování?

Ve čtrnáctiČínský znak, taková klasika. V šestnácti jsem si ho nechala přetetovat takovou velkou hvězdou. V patnácti tribal na bok docela velkej. Prostě jsem nepřemejšlela dopředu.

Je to zvláštní. Jsi první potetovaný člověk, od kterého něco takového slyším…

V poslední době jsem zaregistrovala na tvém FB fotky z takové operace. Dwarfie dělali split jazyka že?

Jo dělali a já jsem k tomu dělala fotoreportáž. Když jsem se na to chystala, byla jsem fakt nervózní, řekla bych, že víc než Dwarfie, ale pak když už jsem se na zákrok dívala z poza hledáčku foťáku, ani mi to nějak nevadilo. Ale musím říct, že to byl opravdu adrenalin, fakt hodně silný zážitek. Ta atmosféra tam byla úžasná. Dotyčnou celou dobu zabírala kamera,hráli Prodigy... Na jednu stranu tam byla taková zábavná atmosféra a na druhou stranu tomu vážnost dodávaly roušky, co měli kluci na sobě a skalpel, kterým se pak modifikace prováděla.

A Dwarfie nebyla nervózní, nebo se nebála?

Hele ani ne, byla celkem v klidu. Mám to všechno zdokumentovaný, jenom jsem to ještě nezveřejňovala.

Ještě bych se ráda zeptala na pár věcí z tvého soukromí. Co hudba? Co teď posloucháš?

Já poslouchám hodně rap, český nebo slovenský. Teď třeba nejvíc asi Vladimíra 518. Taky poslouchám drumm and bass nebo dupstem, líbí se mi ale i popík - Sia, Ellie Goulding a tak.. Dřív jsem poslouchala i hardcore a jezdila na fluff fest, to je ale tak před 8 lety...

A teď už asi poslední otázka ať tě dlouho netrápím. Co budoucnost? Jak si ji představuješ a co plánuješ?

No dneska je tah ve sportce o 100 000 000! (smích). Ne, tak asi bych fakt chtěla vlastní reklamní agenturu, ale to asi není úplně reálné, náklady jsou hodně vysoké. Takže bych asi chtěla zůstat v dosavadní práci, fotit a věnovat se projektu SA.

A co takhle v osobním životě, chtěla bys děti a tak?

Jo tak chtěla bych určitě baráček. Pak bych chtěla Maxíkovi pořídit společnici a ideálně asi dvě děti.

Aha a máš teď někoho, s kým to můžeš zrealizovat?

Jo jo, mám.

A jak jste spolu dlouho?

Sedm měsíců a jsem teď opravdu zamilovaná. Je to fajn, neštěkáme na sebe ani nic podobného, prostě je nám spolu dobře.

V klidu jsme dopily kávu, ještě trochu jsme si popovídaly, hodily na sebe kabátek a šly dokončit focení k přístavu na sluníčko. Upřímně šlo o velice příjemně strávené dopoledne, s milou usměvavou a tvůrčí dívkou. Takže jí přeji mnoho úspěchů do budoucna, jak s projektem Suicide Angels tak s vlastní reklamkou a v neposlední řadě mnoho úspěchů v kariéře fotografky (přestože ho nepotřebuje, má totiž opravdu talent).

Monicorn photography FB page:
Suicide Angels FB page:Tvorba Monicorn Photography:Věra - spluorganizátorka projektu Suicide Angels

A nakonec sama Monicorn (kráska i za objektivem co?)


Zdroj: Všechny fotografie jsou zapůjčené přímo od autorky: https://www.facebook.com/Monicornphotography?fref=ts
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama