Gastronomický orgasmus

22. dubna 2014 v 11:54 |  Food
Nedávno, při komentování příspěvku jednoho z mých přátel na FB, jsem s překvapením zjistila, že do debaty s ironickým podtextem, se zapojila i slečna, kterou jsem naposledy viděla někdy pře pěti lety a poměrně dobře jsme si rozuměly. Potom, co jsem jí napsala a ptala se jak se má, jsem se dověděla, že její velkou vášní je gastronomie, a přátelé, když jsem si projížděla její stránky, kapaly mi sliny na klávesnici a v žaludku mi hlasitě kručelo. Jestli si jednou tahle slečna otevře restauraci a bude to v Čechách, budu tam pečená vařená, to na 100%.Tak abych vám řekla o co vlastně jde a dlouho vás nenapínala. Jedná se o stránku Kamura's Mise en Place.Proč Kamura? Doufám, že se na mě nebude dotyčná zlobit když to prozradím, ale její křestní jméno je Kamila a Mise en Place - dovolím si citovat autorku stránek: "Mise en Place je francouzský výraz, používaný převážně v profesionálních kuchyních mezi kuchaři, který doslova znamená ''dávat na místo'', pro kuchaře je to ale především výraz pro organizaci a přípravu před samotným vařením, která je pro výsledné jídlo stejně důležitá jako samotný proces. Zkuste si před vařením vždy vše připravit - nakrájet, nastrouhat nebo jen nasypat do mističek, jde to pak mnohem lépe, než když vše připravujete za chodu!".


Myslím, že si u ní najde to svoje opravdu každý, jde o stránku, zabývající se gastronomií jak vám již určitě došlo. Naleznete zde recepty na nejrůznější lahůdky (jak slané, tak sladké), postřehy a novinky ze světa gastronomie a spoustu skvělých typů, jak zdokonalit právě to vaše kulinářské umění.


Další věc, co mě na Kamura's Mise en Place opravdu baví, je různorodost pokrmů, které Kamu připravuje. Jednou jde o kuchyni českou, poté francouzskou či asijskou. Prostě a jednoduše je to naprosto dokonalé. Doporučuji stránku následovat i lidem, kteří s vařením nemají velké zkušenosti, myslím že určitě osloví i vás...;)


Zdroj: Všechny obrázky propůjčené přímo od autorky: https://www.facebook.com/pages/Kamuras-Mise-en-Place/679429168748890?fref=ts
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama