Závislost je boží!

29. dubna 2014 v 8:09
Když tak nad tím přemýšlím, tak nevím proč pořád všichni řeší, jak jsou závislosti špatné a že by se jich měl člověk zbavit. Samozřejmě když pomineme závislost na heroinu. Já osobně ráda podléhám některým závislostem, přinášejí mi radost a paradoxně, tak trochu svobodu.

Například závislost na pohybu. Stačí dva dny lenosti u bedny a můžu se z toho zbláznit. Připadám si děsně a bezcílně. Po takovém víkend si dám v pondělí dvouhodinovou nálož ve fitku a jsem happy, uběhnu sedm kilometrů a udělám pár kliků (normálka) a je to, bezvadná nálada je zpátky, ruku v ruce s fyzičkou a bicepsama jako má Arnie. Kdo by nechtěl takovou závislost?
Další příklad - zdravá strava a životní styl. Jediné co se mi neustále honí hlavou je, jakou ňamku si dám k snídani, po snídani jakou ňamku si dám k sváče a k obědu, no a potom co budu večeřet. Jednomu by se to zdálo jako bláznovství, ale mě ohromě naplňuje udělat si k večeři omeletu převážně z bílků, dát na ni pár ředkviček a namazat si ji pastou z jednoho avokáda. Řeknu vám, je to blaho sníst takovou věc a nemít výčitky :D.

Nerada bych opomněla jednu z nejdůležitějších závislostí a to je přeci láska. Je bezva pociťovat lásku (primárně k osobě samozřejmě, ale nevylučují se ani předměty a zvířátka). Myslím, že v tomhle případě, není potřeba mít jakékoliv obavy, klidně se takové závislosti oddejte!

Určitě berte tento článek s trochou nadsázky, ale pointou je, že si nemyslím, že všechny závislosti jsou špatné. Jasně, když máte závislost na facebooku nebo na sledování erotických filmů, není to nic moc, ale zkusme se na to mrknout i z té pozitivní stránky...;)

Zdroj originálního obrázku:
Arnie: https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSxwUlYHpKmbeDAehi1lwGrJVIrwW3WLLJ7ZYX0p06CbaoGqwDQpw
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 29. dubna 2014 v 8:50 | Reagovat

No je fakt, že tohle jsou závislosti pozitivní. Ale i z těch se to může přehoupnout do situace, kdy to člověku komplikuje život, protože nežije ničím jiným, kdy to zasahuje lidi kolem něj a jeho práci, a kdy to nakonec třeba i jemu přestane dělat dobře, protože to začne přehánět. A nemusí mu to nedělat dobře zrovna ve fyzické rovině.

2 Sefir Sefir | 29. dubna 2014 v 9:42 | Reagovat

Takovýmto závislostem by se mělo oddávat více lidí, přeci jen je to pro naše zdraví, ale jak už psala Ann není dobré, když to překročí určité hranice (třeba u lásky můžeme přehnanou závislostí milované člověku i ublížit)
Jinak moc pěkný článek ;)

3 Eva H. Eva H. | 29. dubna 2014 v 11:44 | Reagovat

To je určitě pravda. Všeho s mírou ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama