Květen 2014

Seznampárty

30. května 2014 v 11:54 Culture
18. NAROZENINY PORTÁLU SEZNAM.CZ


Dnes vám přináším čerstvou reportáž ze včerejší Seznampárty. A hned na úvod musím říct, že šlo o naprosto bombastickou akci. Upřímně řečeno, jsme tam s přítelem šli bez jakéhokoliv očekávání. Ne že bych se tam netěšila, vyšňořila jsem se, navlékla koktejlky co jsem na sobě neměla dlouhou dobu a těšila jsem se na společenskou akci v pražském Sasazu, v klubu kde malé pivo stojí majlant a o koktejlech ani nemluvě. A nakonec to skončilo líp, než jsem kdy mohla čekat. Perfektně jsme se pobavili. A protože text je nuda, nafotila jsem pár fotek abyste měli představu, jak taková akce vypadá, zatím to ale prosím vydržtě, jsem toho plná tak se malinko rozepíšu.

Úvodem jen krátký popis akce. Šlo o VIP akci, takže účast nebyla bohužel pro každého, já se tam dostala jen jako doprovod mého přítele (byla jsem "+1"). Určitě to všichni vědí, ale pro případ, že jste mimopřažští, klub Sasazu je umístěn v areálu Pražské tržnice. Hned jak jsme vystoupili z tramvaje na první pouliční lampě byl přivázaný svazek balónků v barvách Seznamu, další balónky byly u tržnice a v ní (sloužily jako směrovací šipky). U vchodu stály hostesky s tablety, které sloužily jako seznam hostů. Připadala jsem si jako celebrita nebo filmová hvězda "Jste na seznamu? A vaše jméno?".

Hned za zatáčkou hlavního vchodu jsme dostali pásku na ruku s kupónem na jeden koktejl a mapku klubu. Mapka sloužila k orientaci mezi různými stanovišti. A jaká že byla ta stanoviště? Kasino, exotický koutek, volba nového presidenta Seznamu, fotokoutek, koutek pro ženy - kadeřnictví, kosmetika (celkem hororová musím říct), autíčkový koutek atd. Z pohledu střízlivého návštěvníka celkem trapárna že? No jo, jenže to by tam po jednom koktejlu zdarma, nesměl být Heineken a dobré víno zdarma že?! A když opomenu fakt, že jsme se velice dobře napili, tak jsem se ještě lépe najedli. Po celém klubu byly rozmístěny stoly s teplým i studeným občerstvením (PARÁDA!!!). Nechyběly klasické řízky s bramborovým salátem, sýrový bar s výběrem nejlepších sýrů, salámový bar, jehněčí, pečený sumec v listovém těstě s pečenou řepou a kaší, jednohubky s tatarákem a spoooouuusta zeleniny včetně mís se salátem Caesar. Po brouzdání po klubu jsme narazili dokonce na čokoládové fontány s ovocem, servíroval se i narozeninový dort s tlustou vrstvou fondánu a co mě naprosto dostalo, tak v pokročilejší hodině obcházely hostesky klub s tácem s obřími burgery, ne že bych se na ně nějak vrhala, ale nápad je to dobrý.

Prostě se stala ta nejabsurdnější věc, strávila jsem skvělý večer v jednom z těch nejdražších klubů v Praze, dostala jsem se do VIP části, kam se smrtelník běžně nedostane, vyhrála jsem 10 000 v kasínu při hraní kostek (falešných 10 000), volili jsme Krakonoše za presidenta, šňupla jsem si malinovou čokoládu, jedla jsem kytičky, ochutnala jsem smažené cvrčky, dostala jsem thajskou masáž (bolestivou) a můj přítel vyhrál v kasínu bezvadnou stolní hru. Bylo to opravdu fajn (až na dnešní probuzení). Doprovodný program byl také bohatý, artisti, tanečníci a tak dále. Prostě a jednoduše, musím uznat, že se to Seznamu opravdu povedlo a asi u něj zůstanu (teď je na řade Google :D).


Na uvítanou jsme dostali welcome drink

Nemohla jsem nevyfotit část VIP salónku v horním patře

V rámci kupónu na koktejl jsem si dala High Society

Součástí kasína byly dostihy - prasátkové dostihy (prohrála jsem falešný litr)

V kostkách jsme vyhráli majlant

Mohli jste si počmárat svého naháče

Volbu vyhrál Cimrman, ale Krakonoš měl podle mě nejlepší program

Záchodové foto v průběhu večera - moje nálada je jasná ;)

Speciální katapult na vyšňupání čokolády

Kytičkové menu

Křupaví cvrčci - v nabídce měli i šváby a červy ale na to bych neměla

Opravdu bolestivá thajská masáž - paní masérka se nechtěla fotit

Narozeninový dortík

Mega burger (příteli chutnal)

A nakonec our friend Budha!

My new summer watches!

27. května 2014 v 9:44 Fashion

Tak konečně přišly...moje vytoužené hodinky. Musím říct, že jsou prvotřídně roztomilé a mám z nich obrovskou radost. Zatím šlapou jak mají, jen ciferník je opravdu maličký. Zpracování je precizní a dle mého názoru vypadají i na ruce skvěle. Jediná maličkost je, že jsem doufála, že budou hodinky trošku větší, ale jinak bomba a vřele doporučuji! :)

Mile mě překvapilo, že hodinky přišly v pěkné dárkové krabičce.
Suicide Angels dobročinný bazárek

19. května 2014 v 13:14 Culture
Tento víkend v sobotu, se uskutečnil dobročinný bazárek v rámci projektu Suicide Angels. Jednou už jsem se na blogu o tomto projektu zmiňovala, ale pro připomenutí jde o charitativní projekt, který krásně vystihuje jejich slogan INKED WARM-HEARTED CHICK. Primárně jde o nafocení charitativního kalendáře, přičemž výtěžek z jeho prodeje půjde na účet organizace Andělé bez křídel o.s.


Andělé bez křídel je organizace, zabývající se pomocí opuštěným dětem a dětem které prostě a jednoduše pomoc potřebují, výtěžek z charitativního bazárku pro SA půjde právě na pomoc některého z ohrožených dětí, dle mých posledních informací jde o malého Tomáška, který se narodil s velice vážnými zdravotními kopmlikacemi, kdy nejen že měl nízkou porodní váhu, ale chyběl mu močový měchýr a celé tlusté střevo, Tomáškovi jsou skoro tři roky a o život bojuje hrdě jako lev, takže jsme moc rádi, že jsme ho mohly všechny podpořit (více informací ZDE) . Výtěžek sice nebyl velký, ale i tak jsme doufám všechny pomohly. Sama jsem se bazárku zúčastnila jako prodejce a každý prodaný kousek mi dělal velkou radost. Akce byla samozřejmě spojená i se spoustou zábavy a byla zakončená after party, které jsem se bohužel nemohla zúčastnit, ale i tak jsem si to moc užila.


Věcí k prodeji byla spousta. Od triček přes boty a kabelky, plus nějaký ten piercing nebo plugy. Prostory kde se bazárek odehrával byly velice pěkné, měly jsme k dispozici zadní salonek v Joy Cosmopolitan Restaurantu. Efektní byla jedna zeď, na kterou se dalo psát křídou, hrála příjemná hudba a všude postávaly nebo posedávaly potetované krásky, co víc by si mohl člověk přát. V nabídce bylo speciální vegetariánské menu, já měla k obědu tortilu plněnou zeleninovými karbanátky se zeleninou a lehkým dresingem, moc jsem si pochutnala. Jako druhý chod následovaly dvě skleničky červeného a tím pádem ještě lepší nálada.


Chvílemi chodilo hodně lidí a sem tam si někdo něco koupil, volné chvilky jsme vyplňovaly krafáním a popíjením, takže víc takových akcí, jejichž výtěžek jde ke všemu na dobrou věc. Už se těším na další spolupráci se Suicide Angels a tímto bych vás i ráda pozvala na jejich křest kalendáře pro rok 2015, který by měl celý projekt uzavřít parádní párty. Doufám, že se tam s vámi setkám, program je zajímavý a rozhodně se nebudete nudit ---> Pozvánka na událost zde: https://www.facebook.com/events/814715085212677/


Další info: www.suicideangels.cz

A nakonec Míša, Míša, moje maličkost a Šwábík v nejhorší možné kvalitě :)

American Horror Story

15. května 2014 v 16:49 Culture

V poslední době jsem si oblíbila seriál American Horror Story, jsem si zcela jistá, že většina z vás ví o čem mluvím. Jen bych se chtěla podělit o pocity, které mám v kontextu se všemi třemi řadami, které jsem doposud shlédla (třetí ještě ne do konce).


Když jsem viděla první díl AHS, byla jsem tak trochu šokovaná a mile překvapená, protože jsem již od malička zarytý fanda hororů a v poslední deseti letech Hollywood a ani jedna z asijských filmových společností nevyprodukoval horor, co by stál za zmínku (možná tak jeden, maximálně dva - ale spíš ani jeden). Vzhledem k tomu, že mi první díl naservírovala televize Cool a věděla jsem, že přesně za týden bude další díl v tu samou dobu, rozhodla jsem se seriál nestahovat a těšit se každý týden na nový díl, určitě to zná každý, když čtete například báječnou knížku a ejhle jste na konci poslední kapitoly, tak je vám to sakramentsky líto a kdyby jste měli tu moc vrátit čas, udělali byste to a knihu četli pomaleji. Tak jsem se preventivně rozhodla trpělivě čekat sedm dní a těšit se na další díl.


Během několika dílů mi šíleně přirostl k srdci Tate, psychopat s dobrým srdcem a pro moje obrovské nadšení se objevuje ve druhé i třetí řadě, stejně jako většina herců. A to je další kouzelná věc, kterou tak na AHS miluju. V každé řadě jsou stejní herci (plus pár herců přibude, ale výrazné tváře zůstávají). Po každé když vidíte první a druhý díl nové řady, říkáte si, že si přece nikdy nemůže zvyknout na tu novou roli vašeho miláčka, když ta minulá se vám tak líbila a upřímně, jste vždy na omylu. Samozřejmě je pravda že role stálic v American Horror Story se příliš neliší a většinou mají jejich charaktery podobné rysy, avšak v jiném provedení a to velice rozmanitém. Například můj oblíbený Tate, je v první řadě šikanovaný looser, v druhé tolerantní manžel a v třetí řadě frajírek hrající americký fotbal s dobrým srdcem.

Vychválit do nebes bych chtěla i Jessicu Lange. Přestože všechny její role jsou ve skrze nesympatické mrchy, má to kouzlo a já ji upřímně zbožňuji. Má styl a takový sexappeal, který jsem u dámy v jejích letech (65 let) ještě snad neviděla, takže dle mého názoru získala již tři zlaté glóby, právě za minisérii American Horror Story (tři roky za sebou) oprávněně.


Ale když už jsem zmínila jaký fanda do hororů jsem, měla bych zmínit i tuhle stránku série, nejen moje emocionální výlevy k hercům. Naprosto odzbrojující jsou úvodní titulky seriálu, snad nic vám nenažene takovou husí kůži a po každé když jsem viděla titulky k druhé sérii Asylum, našla jsem tam vždy novou příšernost. Vychválit musím i zvrácenost série. Osobně jsem vždy byla spíše na duchařiny než na masakry motorovými pilami, ale když se v AHS objeví krev (nebo něco horšího), je to vždy s grácií a šokem na vrch. Fantazie tvůrců je nezměrná a doufám že se dočkáme alespoň dalších dvou sérií, protože kdyby ne, byla by to opravdu škoda. Seriál nenabízí jen hororový zážitek plný nepříjemných momentů a děsivých záběrů, nabízí také emoce a vztahy mezi hlavními hrdiny a není jich tam zrovna málo, takže je to trošku i pro cíti.

Takže závěrem, vřele doporučuji (!!!) i lidem které horory zrovna dvakrát nemusí, není to jen o tom a určitě vás u sledování může někdo držet za ručičku. Také by mě zajímalo, jaký názor na AHS máte vy? Milujete X nenávidíte?

Trailer American Horror Story

Trailer American Horror Story: Asylum

Trailer American Horror Story: Coven


Zdroj obrázků a gifů v pořádí jak jdou za sebou:
1. http://whedon.cz/images/news/ahs.jpg
2. http://cdn.bloody-disgusting.com/wp-content/uploads/2012/09/American-Horror-Story-poster-Asylum.jpeg
3. http://www.theberkeleygraduate.com/wp-content/uploads/2013/12/McNair1.jpg
4. http://25.media.tumblr.com/c804338c36174a896438ed2a03ff6a87/tumblr_mh52gam6hB1riae2mo1_500.gif
5. http://static.tumblr.com/a69255c6e794682091d251ee50427ad1/xpgpz1i/3y4mkdzfq/tumblr_static_tate.gif

Spring!!!

9. května 2014 v 14:55 Fashion
Už se tááák těším až přijde léto a nebudu muset každé ráno přemýšlet, jestli by bylo lepší vyjít ven v triku nebo v péřovce. Jistě jsem moc ráda, že přišlo alespoň to jaro a že nejsou holomrazy a občas na nás vykoukne sluníčko. Včera jsme byli s přáteli na cyklovýletě (já jsem na kole seděla poprvé po sedmi letech a přežila jsem to jen s pár puchýřky od kopřiv) a bylo to perfektní, sluníčko svítilo a přestože naše cesta nebyla zrovna stokilometrová, celkem slušně jsme se oddělali. Každopádně jsem při příležitosti dnešního dopolední běhu kunratickým lesem, přemýšlela, jak už se těším na šortky a baleríny bez husí kůže. Vytvořila jsem proto pro dnešek můj snový outfit (zítra se to určitě změní). Co vy na to? ;)