American Horror Story

15. května 2014 v 16:49 |  Culture

V poslední době jsem si oblíbila seriál American Horror Story, jsem si zcela jistá, že většina z vás ví o čem mluvím. Jen bych se chtěla podělit o pocity, které mám v kontextu se všemi třemi řadami, které jsem doposud shlédla (třetí ještě ne do konce).


Když jsem viděla první díl AHS, byla jsem tak trochu šokovaná a mile překvapená, protože jsem již od malička zarytý fanda hororů a v poslední deseti letech Hollywood a ani jedna z asijských filmových společností nevyprodukoval horor, co by stál za zmínku (možná tak jeden, maximálně dva - ale spíš ani jeden). Vzhledem k tomu, že mi první díl naservírovala televize Cool a věděla jsem, že přesně za týden bude další díl v tu samou dobu, rozhodla jsem se seriál nestahovat a těšit se každý týden na nový díl, určitě to zná každý, když čtete například báječnou knížku a ejhle jste na konci poslední kapitoly, tak je vám to sakramentsky líto a kdyby jste měli tu moc vrátit čas, udělali byste to a knihu četli pomaleji. Tak jsem se preventivně rozhodla trpělivě čekat sedm dní a těšit se na další díl.


Během několika dílů mi šíleně přirostl k srdci Tate, psychopat s dobrým srdcem a pro moje obrovské nadšení se objevuje ve druhé i třetí řadě, stejně jako většina herců. A to je další kouzelná věc, kterou tak na AHS miluju. V každé řadě jsou stejní herci (plus pár herců přibude, ale výrazné tváře zůstávají). Po každé když vidíte první a druhý díl nové řady, říkáte si, že si přece nikdy nemůže zvyknout na tu novou roli vašeho miláčka, když ta minulá se vám tak líbila a upřímně, jste vždy na omylu. Samozřejmě je pravda že role stálic v American Horror Story se příliš neliší a většinou mají jejich charaktery podobné rysy, avšak v jiném provedení a to velice rozmanitém. Například můj oblíbený Tate, je v první řadě šikanovaný looser, v druhé tolerantní manžel a v třetí řadě frajírek hrající americký fotbal s dobrým srdcem.

Vychválit do nebes bych chtěla i Jessicu Lange. Přestože všechny její role jsou ve skrze nesympatické mrchy, má to kouzlo a já ji upřímně zbožňuji. Má styl a takový sexappeal, který jsem u dámy v jejích letech (65 let) ještě snad neviděla, takže dle mého názoru získala již tři zlaté glóby, právě za minisérii American Horror Story (tři roky za sebou) oprávněně.


Ale když už jsem zmínila jaký fanda do hororů jsem, měla bych zmínit i tuhle stránku série, nejen moje emocionální výlevy k hercům. Naprosto odzbrojující jsou úvodní titulky seriálu, snad nic vám nenažene takovou husí kůži a po každé když jsem viděla titulky k druhé sérii Asylum, našla jsem tam vždy novou příšernost. Vychválit musím i zvrácenost série. Osobně jsem vždy byla spíše na duchařiny než na masakry motorovými pilami, ale když se v AHS objeví krev (nebo něco horšího), je to vždy s grácií a šokem na vrch. Fantazie tvůrců je nezměrná a doufám že se dočkáme alespoň dalších dvou sérií, protože kdyby ne, byla by to opravdu škoda. Seriál nenabízí jen hororový zážitek plný nepříjemných momentů a děsivých záběrů, nabízí také emoce a vztahy mezi hlavními hrdiny a není jich tam zrovna málo, takže je to trošku i pro cíti.

Takže závěrem, vřele doporučuji (!!!) i lidem které horory zrovna dvakrát nemusí, není to jen o tom a určitě vás u sledování může někdo držet za ručičku. Také by mě zajímalo, jaký názor na AHS máte vy? Milujete X nenávidíte?

Trailer American Horror Story

Trailer American Horror Story: Asylum

Trailer American Horror Story: Coven


Zdroj obrázků a gifů v pořádí jak jdou za sebou:
1. http://whedon.cz/images/news/ahs.jpg
2. http://cdn.bloody-disgusting.com/wp-content/uploads/2012/09/American-Horror-Story-poster-Asylum.jpeg
3. http://www.theberkeleygraduate.com/wp-content/uploads/2013/12/McNair1.jpg
4. http://25.media.tumblr.com/c804338c36174a896438ed2a03ff6a87/tumblr_mh52gam6hB1riae2mo1_500.gif
5. http://static.tumblr.com/a69255c6e794682091d251ee50427ad1/xpgpz1i/3y4mkdzfq/tumblr_static_tate.gif
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama