United Islands

24. června 2014 v 7:30 |  Culture

Tento víkend proběhl jeden z nejočekávanějších festivalů - šlo o pražský United Islands. První akce odstartovaly už ve čtvrtek, v pátek proběhl očekávaný koncert Elly Eyre, který jsem bohužel prošvihla, ale v sobotu jsem si to s přáteli v Kinského zahradě pěkně užila.

Přes mručení mého přítele a hordy lidí v podnapilém stavu, šlo o docela příjemnou akci. Vzhledem k tomu, že jsme byli po menším flámu, vstávali jsem opravdu pozdě a na festival jeli těžce hladoví (=protivní), tím pádem jsme se jako první vrhli na stánky s jídlem. Dala jsem si vegetariánskou tortilu naprosto bez chuti a zápachu, takže největší zklamání, přítel se zakousl do masitého hovězího burgeru, který mu na ústech vykouzlil úsměv. Později následoval koncert When We Are Wild, který nebyl špatný, ale nešlo o bůhvíjakou zábavu vzhledem k tomu, že jsme v průběhu koncertu měli čas očumovat a klevetit o vzhledu ostatních návštěvníků festivalu. Volné chvíle jsme si krátili pivem a posedáváním na trávě u hudebních stageí. K večeři jsme s kamarádkou měly skvělý toust s lanýžovým olejem a sýrem raclette, což byl pro mě jeden s nejpříjemnějších zážitků festivalu. Ještě jsme si poslechli pár kapel, vrátili jsme ekologické vratné kelímky a sedli jsme na tramvaj směr Karlák.


Celý víkend Praha pulzovala festivalovou náladou. Všude byl slyšet smích a hovory, jedna ze zastávek tramvaje byla dokonce pojmenována "Festivalová". Kam jste se v centru podívali, mohli jste vidět dobrou náladu a lidi s kelímkem piva posedávající na lavičkách a ulicích hlavního města. To jak bujarý festival byl, jsem si ověřila i včera odpoledne, když jsem mířila do práce a po cestě jsem si všimla "poznamenaného" chodníku něčí večeří.

Každopádně příští rok jdu do toho znovu, ale tentokrát si zřejmě nezvolím placenou část festivalu, půjdu se prostě podívat na některá jiná stanoviště a zabavím se určitě stejně dobře, ne-li líp. A co vy? Absolvovali jste festival? Viděli jste koncert Elly Eyre? Pochlubte se...;)Zdroj úvodního obrázku: http://nd06.jxs.cz/605/609/ad45426e53_98315281_o2.png
Zdroj obrázku kapely: http://ongekendtalent.nl/data/files/images/photo/be/79/wwawpers2.jpg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama