Červenec 2014

Nelítostný módní diktát!

31. července 2014 v 20:03 Fashion
Poslední dobou se čím dál tím častěji zamýšlím nad nemilosrdným diktátem módy. Módu jsem měla vždycky ráda a poměrně ráda jsem jí i podléhala, vzpomínám si na obří zvonáče v mých 11, kdy bylo nemyslitelné vzít si kalhoty s úzkými nohavicemi (něco tak staromódního a ošklivého by přeci nikdo nosit ani nechtěl) nebo na super široké kapsáče alá Avril Lavigne, které jsem nosila ve 14ti. Móda se mění a upřímně se za sebe stydím, když vidím staré fotky (i když v té době jsem byla nejvíc IN). Jen bych ráda demonstrovala, jak nás móda ovlivňuje a mění naše názory za pochodu.


Polemizuji nad tím, jestli to prostě není tak, že móda je ten element který nám říká, co se nám líbí a ne naše vlastní vůle. Nemá to tak každý, někteří se bezhlavě drží toho, co se jim prostě líbí, ať jsou to batikovaná trika, náhrdelník se žraločím zubem nebo třeba ponožky v sandálech. Na jednu stranu si tito lidé zaslouží obdiv, s pevností skály odolávají módnímu diktátu. Ale abych se vrátila k prvotní myšlence, tak můžu udat příklad ze své vlastní zkušenosti. Před lety, když začaly být v módě tzv. Uggy, počeštěně válenky, přišlo mi to jako vrchol nevkusu a neměla jsem pro tuto teploučkou obuv žádné pochopení, po každé když jsem viděla někoho s válenkami, obracela jsem oči v sloup a kroutila hlavou, no a co se nestalo, minulou zimu jsem si taky jedny pořídila a dokonce pravé Uggs, takže jsem vyplázla poměrně hodně peněz (byly ve velké akci) za něco, čím jsem kdysi pohrdala. Ptáte se proč? No prostě a jednoduše protože se mi začaly líbit a důvodů bylo několik, za prvé se z nich stal pojem a za druhé jsem je nejspíš viděla na někom, kdo se mi líbil nebo mě inspiroval. A velké módní firmy moc dobře vědí, že to takhle chodí, takže nevkusný ošklivý hadr pověsí třeba na Caru Delevingne a náhle chce tenhle "módní" kousek každá druhá holka. Jak málo stačí že?

Náhodné zážitky

28. července 2014 v 12:42 Fashion
Při projíždění fotografií v mobilu, jsem narazila na pár věcí, o které se s vámi chci určitě podělit. Jde převážně o měsíc červen - červenec. Ukážu vám, kde si určitě nekupovat arašídové máslo, kde určitě začít nakupovat, jaká byla nějaká akce a tak celkově, co je u mě nového ;).Peníze

24. července 2014 v 17:10
Každý den jezdím do práce nebo do školy a většinou mám spoustu času na přemýšlení. Sedím (při troše štěstí) v autobusu, poslouchám jedno z několika alb, co jsem si stihla stáhnout do iPhonu v rámci ranního shonu kdy jsem vylezla z postele asi tak o dvacet minut později než jsem zamýšlela a prohlížím si okolní městskou krajinu.

Poměrně často se uprostřed dvanáctiminutové jízdy autobusem na metro přistihnu, jak přemítám nad tím, k čemu to všechno vlastně je. Obrovská vystavěná civilizace promyšlená do každého detailu. Silniční provoz, semafory, nemocnice, stánky s cigaretami, autobusové zastávky, pasažéři autobusu co každou vteřinu koukají na hodinky, protože zrovna něco nestíhají a mohla bych pokračovat do nekonečna. Těžko soudit, když jsem toho všeho součástí, ale tahle nekonečná honba za penězi už nemůže být více zbytečná. Stejně nás všechny čeká stejný konec a k čemu je nám potom televize, iPhone nebo nejnovější módní trendy. I když to je asi maličkost. Nechtěla bych bagatelizovat, každý má jiné priority a jiné životní cíle, ale nemohli bychom být spokojenější bez stresu z neúspěchu?

Nejvíc mě překvapují a nemám pro ně bohužel žádné pochopení, lidé, kteří se neúnavně snaží vydělat co největší obnos peněz, lidé kteří ráno vstanou po dvou hodinách spánku (protože zbytek noci přemýšleli o tom jak z trojnásobit svoje už tak dechberoucí jmění), lidé které prostě a jednoduše nezajímá nic jiného než prachy. Proč asi jiní trpí hlady nebo se podrobují hrůzám válek, protože to chtějí ti, co mají peníze. Jo zní to opravdu nadějně a příjemně, vědomí že žijeme ve světě, kde vše zlé existuje jen z rozmaru zbohatlíků, a příčinou jsou peníze. Samozřejmě to trochu přeháním a připouštím, že to může znít nadneseně, ale v jádru věci to tak opravdu je. Majitelé velkých textilních firem platí svým švadlenám dolar na den, přestože tato částka ani z daleka nedosahuje minima, které je potřeba na uživení dvou dětí a kočky ve slumu. Majitelé restauračních řetězců nemají čas poskytnout krávám na hovězí burgery rychlou smrt, raději je rovnou za chůze zpracovávají, nemají peníze na dostatečně velký pozemek, aby slepice ze stresu z nedostatku místa neklovaly jedna druhou, přestože má tento podnikatel v garáži Ferrari, Bentley a Mustanga. A když už jsme u té chamtivosti, tak přeci neexistuje, aby byl český politik spokojený se svým stotisícovým platem, musí si vzít úplatek.

Peníze jsou prostě zkrátka a jednoduše zlá věc, přestože nutná k životu. Článek může vyznít dost pokrytecky, přeci jenom na něčem teď ten článek píšu a většina mých příspěvků se týkají konzumního způsobu života (móda, kosmetika atd.), ale já už jsem prostě součástí toho všeho, peníze bohužel řešit musím a na život poustevníka v českých horách si netroufám. Přesto všechno peníze beru čistě jako nutnost a ne jako potřebu. Netoužím po nich a upřednostňuji šťastný způsob života. Nechci teď vyznít jako nějaký hipík, ale asi by bylo lepší jíst zeleninu bez pesticidů nebo potraviny bez genetických úprav, žít blíž přírodě po boku někoho milovaného a vychovávat děti ve světě, kde nemít na základce iPad nebo notebook, neznamená, že jsi looser.

Tak by mě zajímal váš názor, toužíte za každou cenu po novém iPhonu? Chcete do budoucna obří sídlo, měsíční plat, jehož cifra bude minimálně šestimístná a bazén velikosti Atlantského oceánu? Nebo vám stačí šťastně prožitý život?

Anketa - vzhled

21. července 2014 v 16:31
Ahoj všichni, moc by mě zajímal váš názor na design blogu, takže jsem vytvořila anketu, kdyby vám tam chyběla nějaká odpověď, přidejte mi ji prosím do komentáře pod článek. Jestli máte nějaké další připomínky nebo návrhy na to, jak blog zlepšit nebo třeba i o čem byste si v rámci mého blogu rádi přečetli, tak také uvítám komentáře a čím více se rozepíšete tím lépe.

Objektivní kritika je samozřejmě také vítaná. Takže se zatím mějte pěkně, těším se na vaše reakce a poznatky. Přežijte to dusno ve zdraví a přeji vám pěkný začátek nového týdne, úžívejte si léto dokud můžete, přeci jenom se už červenec chýlí ke konci ;).

S láskou, vaše Eva <3

Afrika!!!

19. července 2014 v 12:05 Fashion
Nedávno jsem si velice užila focení se skvělou, ultratalentovanou fotografkou Lucií Baldé. Řekla bych, že jsou to jedny z mých nejhezčích fotek a rozhodla jsem se, že se s vámi o mé dojmy a zároveň i fotografie podělím. Část fotek je focena v ateliéru a druhou půlku jsme spáchaly v pražské Gröbovce, což jak musím říct, je momentálně jedno z nejhezčích míst v Praze, je to tam opravdu krásné, ideální místo pro zevlování s lahví vína nebo na procházku.

Fotky jsou v africkém stylu. Lucčina švagrová mi zapletla copánky, tak jak to ve svém rodném kraji dělá velice často a make-up mi vykouzlila Lucinka. Tak jsem zvědavá co na ně řeknete, je to takový zajímavý pokus. V sérii Afrika, můžete vidět ještě další dvě slečny a to na FB stránce Lucie Baldé. www.facebook.com/photosbyluciebalde


Co byste v létě neměli zmeškat vol.2

17. července 2014 v 12:58 Culture
Včerejší článek měl poměrně úspěch a při ranním popíjení čaje a brouzdání po internetu, jsem narazila na další akce, které si ale už opravdu nesmíte nechat ujít a nemůžu se s vámi o ně nepodělit. Je toho poměrně dost a je to taková všehochuť, od sportovních zážitků přes kulturu. Doufám že vám můj další seznam přijde vhod a třeba i nějakou akci navštívíte...;)


Co byste v létě neměli zmeškat

16. července 2014 v 12:41 Culture

Léto je v plném proudu a tak jsem se rozhodla doporučit Vám pár akcí. Je sice pravda, že s tím přicházím trochu pozdě vzhledem k tomu, že velká spousta akcí už proběhla (filmový festival v Karlových Varech, Rock for People, Mighty Sounds atd.), ale stála je pár věcí, o kterých bych vám ráda řekla a které byste měli navštívit.


1) Obscene Extreme

Nejde sice o akci určenou pro každého, ale zážitek je to zajímavý. Festival začíná už tento týden a proběhne v Trutnově. Poslecnout si tu můžete ty nejextrémnější rytmy - death metal, grind core apod. Takže jen pro odvážlivce ;). http://www.obsceneextreme.cz/


2) Colors of Ostrava

To už je festival zaměřující se na větší počet obyvatel. Můžete si zde poslechnout skvělé Bastille, slavného Roberta Planta nebo mé oblíbené MGMT. Festival probíhá od 17.7. do 19.7. Program je bohatý a vstupenku nyní pořídíte za 2190,-, což není málo. http://www.colours.cz/3) České Hrady

Když už jsme u těch festivalů, České Hrady probíhají celé léto, vždy se jedná o víkend a k vidění tu bude velká spousta českému publiku známých kapel. Navíc to má tu výhodu, že mezi opíjenímse a posloucháním Mandrage si můžete prohlédnout nějakou tu krásnou českou památku. http://www.ceskehrady.cz/

4) Tim Burton a jeho svět

Výstava sice už nějakou dobu probíhá, ale kdo ještě nebyl, měl by si pospíšit, výstava totiž končí už 3.8. což je za chvilku. K vidění je dílo samotného Tima Burtona a to od dětství až do teď, v rámci expozice se můžete podívat na jeden z několika jeho filmů nebo si koupit stylový hrníček. Já jsem na výstavě už byla a Tima Burtona miluju, takže nebudu nijak zvlášť hodnotit, bylo to fajn. http://www.timburton.cz/

5) I'm OK Andy Warhol

Nevím jak vy, ale já naprosto zbožňuji POP ART. Ne každému je to po chuti a ne každému to připadá jako umění. Andy možná nebyl zrovna sympaťák a byl tak trochu podivín, každopádně je popartovou ikonou a to mu už jen tak nikdo neodpáře. Takže v sychravější letní den doporučuji navštívit expozici jeho díla na Staroměstském náměstí. Studentský lístek je za 120,- a plné vstupné je 170,-, takže žádná tragédie řekla bych. http://www.goap.cz/

6) La Femme

Teď už se malinko posuneme na září. 6.9. proběhne exkluzivní akce na kterou nás zvou korzetiérka Riwaa Nerona a umělkyně Therése Rosier. Na akci proběhne módní přehlídka korzetů, šatů a spodního prádla, další zajímavostí bude prodejní výstava obrazů Therése Rosier a hřebem večera by mělo být vystoupení půvabné burleskní tanečnice Lady Mousellyca. V předprodeji seženete vstupenku za 250,-. Mimo mě, tam budete moci potkat i mnoho dalších velice zajímavých žen. https://www.facebook.com/events/

7) Pharrell Williams

Ve středu 17. září také proběhne koncer Pharrella Williamse v pražské O2 areně. Já jsem si velice oblíbila jeho hit Happy, takže o koupi lístku také přemýšlím. Ideální příležitost pro jeho fanoušky. Vstupenky je možné zakoupit již od 990,-. http://www.o2arena.cz/pharrell-williams

8) Example life

Teď zajdeme ještě dál, ale nemohu tuto akci nezmínit. Jde o koncert Example v pražském Sasazu, který proběhne 3.10. Je to sice daleko, ale na zakoupení lístků brzy není. Asi to nepotřebuje ani další komentář, kupte lístky a jděte si zatrsat! http://www.ticketstream.cz/czts/presentation.event


Pár zdravých dobrot

15. července 2014 v 13:20 Food

Tentokrát, jsem shromáždila několik obrázků mých jídel, co jsem tak průběžně během minulého měsíce spořádala. Jde o velice jednoduché dobroty. Některé jsou vhodné k večeři, některé jako příloha nebo jako oběd či večeře. Ke dvoum jídlům níže, přidávám i recept, kdyby měl někdo chuť vyzkoušet pár zdravých jídel, které už nějaký ten pátek připravuji.Ač to vypadá úžasně, jde o pouhý bílý jogurt s kukuřičnými cornflakes, jahodamy,
jednou třešní na ozdobu a celé je to zakápnuté zdravým datlovým sirupem.


Kulma Babyliss - Test

12. července 2014 v 17:41 Beauty


Nyní zabrousíme opět do trochu odlehčeného soudku. Pořídila jsem si novou kulmu na vlasy, jsem jednou z těch, která má vlasy rovné jako hřebíky. Jsem za ně ráda, ale přeci jenom občas bych se za nějakou tu vlnku vůbec nezlobila. Jednu kulmu už vlastním a opravdu jsem si ji oblíbila, jenže na velké přirozeně vypadající vlnění má malý průměr.

Zdroj obrázků ikonek

8. července 2014 v 14:08 Zdroj ikonek
Vzhledem k tomu, že jsem se nedávno stala členkou autorského klubu tady na blog.cz, rozhodla jsem se uvést vše do pořádku, abych mohla i nadále v AK zůstat, tím pádem bych ráda uvedla zdroj veškerých propůjčených obrázků na tomto blogu a touto cestou bych za přijetí i ráda poděkovala. Mohli jste si všimnout, že součástí všech mých článků se stávají zdroje propůjčených obrázků nebo jsem je ke starším článkům zpětně doplnila. Nastanou možná i menší změny a cizí obrázky budu na blog umisťovat pouze v nutných případech, kdy půjde o ilustraci či inspiraci (jistě chápete, že nepojedu například do Hollywoodu vyfotit si Johnyho Deppa). A aby bylo vše tip ťop, chci uvést i zdroje ikonek na blogu.