Srpen 2014

Road Trip 2014 - Francie, Korsika, Itálie

28. srpna 2014 v 14:32 Culture

V sobotu jsme se vrátili z dovolené a upřímně to nebyla úplně procházka růžovým sadem. Road trip byl skvělý a zážitků mám tolik, že bych mohla psát nepřetržitě až do příštího léta, ale ten návrat. Hned co jsme s J vešli do dveří, proběhl menší šok, byt byl prázdný a navíc rozbordelený kvůli hektickému odjezdu. Dohromady jsme se dali poměrně rychle, během 24 hodin jsme byli už zpátky v zajetých kolejích, no jenže předevčírem jsem měla den volna a venku bylo hrozné počasí, celý den lilo a byla zima, já jsem postupně prala tuny špinavého prádla a vysypávala korsický písek z krosen, spacáků a bot, takže si asi dokážete představit tu nesnesitelnou nostalgii.

Teď už začínám mít pocit, že jsme se vrátili před hodně dlouhou dobou. Ale abych se dostala ke skvělé cestě, kterou každému vřele doporučuji, první den jsme přespávali v Provence v horách, kde jsme prvně vyžahli pár lahví červeného a šli po hodně dlouhé cestě konečně spát. Jak jsem psala v článku před odjezdem, pořídili jsme si campingovou nafukovačku do stanu a musím říct, že to byla jedna z nejlepších koupí celé dovolené. Další nezbytnost co se určitě hodí, pokud jedete na dlouhou cestu a pod stan, jsou rozhodně čelovky, ty jsme používali hojně a samozřejmě sklenky na víno. Další den následoval dlouhý přejezd přes hory a překrásnou krajinu Provence až k Azurovému pobřeží. Často jsme stavěli a pořizovali fotky.

Co si zabalit na dovolenou?

7. srpna 2014 v 17:20 Fashion


Plavky a top: Tally Weijl, cestovní příbor: Tescoma, plastová sklenička na víno: Butlers, brýle: Gate, bonbóny: Marks & Spencer, opalovací krém: Lékarna.cz


Už zítra odjíždíme s panem J a našimi nejlepšími přáteli na dovolenou. Začíná mě lehce chytat cestovní horečka, dopoledne jsem balila kufr a večer se ještě vydáme na poslední nákup. Jedeme ve čtyřech (dva páry) a bude to takový road trip. Chystáme se autem na jih Francie, pobudeme v Provence a pár dní na Azurovém Pobřeží, poté nás čeká cesta trajektem na Korsiku, kde budeme zhruba týden a po cestě domů se snad zastavíme v Pise a ve Florencii. Celé tohle dobrodružství potrvá něco přes 14 dní a bude to VELKÝ.Donna Hair

3. srpna 2014 v 10:30 Beauty
Před nějakou dobou jsem si objednala již značně profláknutý doplněk stravy Donna Hair Forte(jde o silnější kůru na jeden měsíc). Jestli jste někdy vlasy řešili (a kdo ne), brouzdali jste po internetových fórech a hledali odpověď na to jak zlepšit jejich kvalitu, s největší pravděpodobností jste museli narazit na Donna Hair. Já o něm slyšela prvně třeba před pěti lety.

Původně jsem chtěla napsat recenzi hned, ale říkala jsem si, že tomu dám šanci a doberu celou měsíční kůru. Takže jsem trpělivě čekala měsíc, abych vám prozradila, jestli koupit nebo ne. Určitě ANO! Byla jsem ohromě překvapená. První dva týdny jsem necítila žádnou změnu a měla jsem pocit, že to byly vyhozené peníze. Pravdou je, že tyto potravinové doplňky působí na každého jinak a já jsem vůči těmto preparátům poněkud skeptická, každopádně abych byla konkrétnější, pilulky příliš nepomohly na vlasy (možná trochu, ale nijak dramaticky), ale udělaly zázrak s mými nehty!!! Jsem jedna z těch, která má nehty jako papír, umělým nehtům příliš neholduji od doby, co mi málem zplesnivěl prst a své jsem měla vždy příliš slabé na to, abych si je nechala narůst. No a teď? Posuďte sami:

Miss my American Horror Story COVEN!!!

1. srpna 2014 v 17:00 Fashion
Máte to tak taky? Vždy když si zamilujete seriál, opravdu dobrou knihu nebo třeba i film, jste tak moc smutní a nostalgičtí když skončí? Já to mám speciálně u knih a filmů, které mají pokračování. Asi vám došlo, že můj první srpnový článek bude mít kapku nostalgický nádech. Například u Pána prstenů jsem dočetla první díl a věděla jsem, že mě čekají další dva, ale když jsem byla na konci třetího, propadala jsem zoufalství a číst ji odznova není ono. A tak to pociťuji i teď, minulou neděli jsme s panem J dokoukali poslední díl a mě bylo tak smutno, jasně v říjnu vypustí novou řadu (Freakshow), ale než se to dostane k nám, bude mi padesát. S J nejsme moc velcí fanoušci stahování, takže se díváme na to, co dávají v televizi, a věřte mi, že je větší zábava čekat celý týden na další díl vašeho oblíbeného seriálu a od rána si říkat "hurá, dnes bude Coven", než si stáhnout celou řadu a podívat se na ní v průběhu několika dní.