Cože? Brože? - rozhovor s nadějnými šperkařkami

8. září 2014 v 18:00 |  Fashion

Jak jsem slíbila, je tu první rozhovor tohoto měsíce. Holky z Cože? Brože? si na mě udělaly trochu času a zodpověděly mi několik otázek. Jestliže jejich kouzelné brože ještě neznáte, koukejte to rychle napravit, jsou okouzlující a navíc cena je více než příjemná. Sladké jelínky, sobíky, sovičky nebo třeba kočičky, si můžete pořídit na fler.cz/cozee-brozee nebo přímo napsat holkám, na jejich facebookovou stránku.
1) Jste studentky, je to tak? A jakou školu a obor studujete?

Ano, je to tak. Obě studujeme na Univerzitě Palackého v Olomouci.
A: Já studuji na PŘF, obor Regionální geografie.
M: Já teď studuji dálkově na peďáku speciální pedagogiku a zároveň pracuji ve školce pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami.

2) Jestliže nejde o umělecké zaměření, kdo vás učil brože vytvářet?

Obě dvě jsme měly k výtvarným činnostem dost blízko, ať už při vytváření bytových dekorací či výtvarné práci ve škole. Anet se navíc věnuje fotografické činnosti. Z těchto důvodů nebylo potřeba, aby nás někdo k výrobě broží vedl nebo nás učil, jak je vytvářet, prostě jsme si sedly a dělaly to, co nás baví a co se nám líbí.

3) Jak vás napadlo vytvářet zrovna brože? Proč to nejsou šperky všeho druhu?

Jednoho krásného odpoledne jsme se šly projít po naší milované Olomouci, když jsme si všimly jednoho stylového obchůdku, do kterého jsme se poté zašly podívat. Zaujaly nás výrobky, které zde slečna prodávala, ovšem zarazila nás jejich cena, která pro nás jako studentky nebyla zrovna optimální. A tak jsme si řekly, proč bychom si nemohly zkusit vyrobit brož, která by přesně splňovala všechny naše požadavky? A tak jsme si na kolejním pokojíčku sedly a začaly tvořit. Základem nám byla pěnovka, ze které jsou brože vytvářeny i nadále. Jedno odpoledne pokračovalo dalším, až se z toho stal náš koníček. Zatím vyrábíme především brože, ale zkoušely jsme i náhrdelníky a prstýnky, ale brože prostě vedou!

4) Kolik vás na vytváření konečného produktu je?

Cože? Brože? jsme založily my dvě - Michaela a Aneta, proto naše brože vytváříme především my. S některými kousky nám ovšem občas pomůžou naše maminky Renátka a Hanička.5) Čím se inspirujete?

Inspirací je pro nás pouliční šeď, která nás nutí vymýšlet barevné kombinace, které by tento "Šedivín" probudily a rozproudily. Máme rády barvy, úsměv, pohodu, lásku, cestování a to všechno nás inspiruje k naší tvorbě.

6) Vaše brože jsou čím dál tím oblíbenější a jejich cena je odzbrojující, inspirovaly jste se také u známých jeleních šperků, které jsou mnohonásobně dražší?

Docela nás oblíbenost zaskakuje, protože jsme původně vyráběly brože pouze pro nás a nakonec se nám brože rozlétají do světa a to nás neskonale těší!!! Jeleních šperků a Deers-Kamila si moc vážíme a samy některé jejich šperky vlastníme, ovšem snažíme se vyrábět naše vlastní brože. Samozřejmě mezi nejoblíbenější tvary vůbec patří právě jelen, proto si někteří mohou myslet, že se jimi inspirujeme, ale opak je pravdou, snažíme se, aby naše brože byly opravdu originál.

7) Které materiály a barvy máte nejraději?

Tak samozřejmě pěnovku, ale také organzové a látkové kytičky, mašle, stužky a kamínky, ale nebráníme se i novým materiálům. Barvičky milujeme pastelové - růžovou, peprmintovou, žlutou, tyrkysovou, zelenou. Samozřejmě pro sváteční účely se hodí černá, bílá, hnědá, smetanové i takové barvy máme rády.8) Vy samy nosíte vaše brože?

Ano, moc rády. Ale občas zjistíme, že vlastně k tomuto sáčku nemáme brož, k těmto kraťasům taky ne. Prostě občas je tolik práce, že nezbývá čas na vytvoření vlastní brože.

9) Jak to vidíte do budoucna, chcete se výrobou a prodejem broží živit? Nebo jde jen o koníček?

Samozřejmě máme sny a přání, které bychom si chtěly splnit, ale to je ještě ve hvězdách. Nadále se budeme snažit, aby fanoušků přibývalo, měli naše brože stále rádi a s láskou je nosili.

10) Na Facebooku máte napsáno, že jste se rozhodly místo chození do hospod vyrábět brože, to není 100% pravda, že? Určitě se chodíte bavit?

Samozřejmě, že je! Néé, děláme si legraci. Rády si na sklenku dobrého vína zajdeme. Jsme přece z Moravy!11) Kdo první přišel s nápadem Cože? Brože?

Jak se píše v předchozích odstavcích, my dvě společně při návštěvě našeho oblíbeného krámku. A název vznikl asi takto. Tak co to bude? Hmmm… Brože? Cože brože? …. Cože? Brože? :-D

12) Co ještě rády děláte? Kromě broží a studia? Jaké jsou vaše koníčky?

Jsme obě vášnivé sportovkyně. Máme rády Tae-bo, běh, kolečkové brusle, plavání, posilování a všechny sporty u kterých si dáte pořádně do těla. Snažíme se každý den jednu z těchto aktivit vykonávat. Anet dělala 14 let moderní gymnastiku a mažoretky a věnuje se horské cyklistice. Míša je instruktorkou zumby. Rády trávíme čas společně a s našimi kamarády a rodinou. Největší radost nám teď ale dělá náš společný byteček v Olomouci. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nastala změna designu blogu a i povaha článků je trochu jiná, při nejmenším jsou delší. Líbí se Vám tato změna? :)

Ano, líbí 71.4% (35)
Ano, ale mám výtky (viz komentář) 6.1% (3)
Předešlý design se mi líbil víc 14.3% (7)
Ne, design tohoto blogu a ani články se mi nelíbí 8.2% (4)

Komentáře

1 Elwin Elwin | E-mail | Web | 8. září 2014 v 19:04 | Reagovat

holky znám a brože od nich kupuju, jednak je to originální dárek a jednak jsou vážně krásné, plus ceny jsou taky krásné :D
držím palce do dalších dní a přeju spoustu inspirace!

2 Skills of Art Skills of Art | Web | 8. září 2014 v 19:58 | Reagovat

ty kočičky na první fotce jsou boží!! :-)

Hezký večer,
skills-of-art.blogspot.com

3 Lucíík Lucíík | E-mail | Web | 3. listopadu 2015 v 21:18 | Reagovat

[2]: Jo že, ty červené jsou super. :-)

4 AfooreiclerNek AfooreiclerNek | E-mail | Web | 25. srpna 2017 v 22:47 | Reagovat

Four to five portions of this juice must be consumed weekly to find the desired result.  Thus, when the muscles in the penile area are relaxed, more blood will go into the penis and a harder erection will occur.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama