Říjen 2014

Domácí Sushi

21. října 2014 v 19:00 Food


Jsem obrovský milovník sushi! Je to snad moje nejoblíbenější jídlo, ty malá sousta jsou skvělá, člověk se tak snadno nepřejí a navíc je to velká zábava. Vždy jsem zbožňovala syrového lososa (který je teď pro mě tabu), ale sushi s avokádem nebo okurkou či ředkví, je úplně stejná pochoutka. Panu J jsem dělala počeštělé sushi s tuňákem z konzervy, takže jestli nesnesete syrové ryby jako on, je to pro vás možná eventualita, další možnost je surimi (krabí tyčinky), ale to bych nedoporučovala, není to zrovna výkvět nejzdravějších potravin a navíc to chuť sushi zkazí (ne že by ji tuňák z konzervy vylepšil).

Tajemství sushi je však ve speciální přípravě rýže a samozřejmě také v těch správných ingrediencích. Mohlo by se zdát, že jde o drahé jídlo a velkou investici, ale upřímně jedna porce vyjde ve výsledku levněji, než porce svíčkové na smetaně. Dříve jsem byla zvyklá dávat si sushi pouze v restauraci, netroufala jsem si na domácí přípravu, ale je to vlastně velice snadné. Nejraději jsme měli running sushi, takže all you can eat sushi, kde si můžete vybrat z nejrůznějších druhů a kombinací, ale ta cena tomu také odpovídá. Takže domácí příprava rulezz!

Birthday Giveaway!

14. října 2014 v 17:29 Beauty

Včera jsem měla narozeniny a poměrně náročný den. Každopádně jsem se rozhodla, že když se můžu z dárečků radovat já, tak proč ne i vy! A protože jsem fanda do vlasové kosmetiky, poputuje k vám šampon Schauma Keratin Strong s kondicionerem Schauma Keratin Strong, což je nejnovější řada péče značky Schauma přímo pro oslabené a jemné vlasy a když už v té sprše budete, můžete se umýt nejnovějším sprchovým gelem Fa Glamorous Moments z luxusní edice Fa a aby to nebylo vaší druhé polovičce líto, mám pro vás i šampón pro muže Schauma Sports.

A jak se tedy zúčastnit? Stačí udělat pár jednoduchých kroků:

1. Stát se fanouškem mé fb stránky - Eva H. lifestyle blogger
2. Pod tento příspěvek mi napsat komentář s vaším jménem či přezdívkou a já na konci příštího týdne vylosuji jednoho výherce, který získá balíček.

Hodně štěstí všem :-*

10 podniků v Praze, které rozhodně musíte navštívit! 1. část

11. října 2014 v 20:10 Food
V poslední době jsem navštívila několik podniků, které bych vám ráda ze srdce doporučila. Ať už jste z Prahy nebo budete v hlavním městě pouze na skok, stojí za to podívat se na pár míst, kde se dobře najíte, napijete a pobavíte, proto jsem pro vás sestavila seznam deseti podniků, které byste rozhodně měli navštívit! Tady je první část a nezapomeňte, že se ještě stále můžete zúčastnit mé narozeninové giveaway!

1. Mlýnská kavárna


Jde o podnik v srdci Prahy. Mlýnskou kavárnu najdete přímo na Kampě na Malé Straně. Je to kavárna, restaurace a ve večerních hodinách hospůdka vhodná k příjemnému popovídání. V letních měsících můžete využít jejich skvělou zahrádku s výhledem na Kampu přímo u mlýnského kola. Je to milý podnik, který vlastní milí lidé. K mému překvapení jsou zde velice přívětivé ceny. Mlýnská kavárna je kontrastem k okolním nóbl podnikům, můžete zde potkat výkvět české umělecké scény nebo třeba pana Schwarzenberga. Každý den si můžete pochutnat na jiné polévce až do pozdních večerních hodin, rozhodně vyzkoušejte jejich skvělý nakládaný hermelín nebo absolutně perfektní hummus servírovaný s chlebem pita. Neprohloupíte, když k vínu místo vody zvolíte jednu z jejich domácích limonád. Mlýnská kavárna je jeden z nejpříjemnějších podniků v centru Prahy s intelektuálním nádechem a velice příjemnou obsluhou, takže jednoznačně doporučuji!

Blogerka roku!

6. října 2014 v 19:00 Culture

Momentálně probíhá jedna z nejprestižnějších blogerských soutěží - Blogerka roku 2014. Jsem poctěna vaší nominací v kategorii objev, a jestli rádi čtete mnou napsané články nebo vás prostě a jednoduše můj blog baví, budu moc ráda za váš hlas. V kategorii je blogů až až, takže konkurence je opravdu veliká, každopádně věřím, že mám nějakou tu mizivou šanci a třeba se podívám na slavnostní vyhlášení výsledků.

Každopádně podzim začíná, a přestože jsem se na něj vůbec netěšila a pomyšlení na zimu mě většinou děsí, musím říct, že teď mě to docela baví. Těším se, až se ochladí a já si po roce natáhnu můj oblíbený kabátek a boty a to ani nemluvím o chladem provoněném vzduchu a vánočních koledách. Takže abych to shrnula, snad každé roční období má své plusy, ale neznamená to, že bych se netěšila na léto.

Taky bych vám ráda připomněla můj GIVEAWAY a zúčastnit se můžete až do konce týdne. Držím vám palce a slibuju, že jakmile si zase najdu čas mezi přednáškami a prací, napíšu pro vás zajímavý článek nebo recenzi, už teď chystám podrobný recept na maki sushi, od vaření rýže až po zatočení do požadovaného tvaru. Takže buďte prosím trpěliví, všechno bude...;)