Nenávidět nebo milovat Vánoce?

18. prosince 2014 v 18:24 |  Culture

Vánoce jsou už za dveřmi, doslova, na každých dveřích teď visí vánoční věnec, což mě osobně dělá velkou radost. Nevím jak tedy vám, protože jak jsem v posledních letech vypozorovala, lidé se dělí na dvě skupiny - christmas haters a christmas lovers. Opravdu, lidi buď Vánoce nenávidí nebo milují. Nejhorší je, když se vzorky z obou skupin setkají v jednom vztahu, těžko říct kdo je na tom pak hůř. Abych vám uvedla příklad, tak já jsem vánoční fanatik, byla bych nejraději, kdyby náš byt vypadal jako Santova (ještě lépe Ježíškova) dílna. Jenže pan J to má bohužel opačně, však já ho jednou zlomím. Následuje pár pravidel pro milovníky Vánoc.


Základní pravidla milovníků Vánoc:


  1. Nejdůležitější je, se každý večer opít vaječným likérem (když není domácí, poslouží i ten kupovaný). Svařák nebo vánoční punč se také nevylučuje.
  2. Když máte čas, pečte cukroví, když ho nemáte (protože jste těžce pracující studentka přesně jako já), vyrobte jenom to nepečené nebo počkejte až napeče tchýně.
  3. S přípravami začínejte včas, nejlépe už v půlce listopadu. Když budete kupovat krabici flašek rumu a vaječňáku někdy v prosinci, pěkně se vám to ve frontě pronese. Vím, měla jsem vám to říct v předstihu.
  4. Vele důležité je správné načasování koupě dárků, radím vám, nejezděte 21. prosince do Ikei jako se na to chystám já, zblázníte se. A ideálně to všechno sfoukněte online, ať nemusíte čelit těm davům potácejících se lidí, omámených koledami co pouští v obchoďácích.
  5. Hodně důležité je zajistit si Štědrý večer u rodičů, protože vstávat ráno a smažit řízky (v mém případě tofu nebo sýr), není žádná legrace. A navíc jako bonus, získáte vejslužku aspoň tak na týden.
  6. Další věc co vám musím doporučit je, abyste se k rodičům chovali opravdu slušně a to celý rok, vězte, že si to budou pamatovat a i ve třiceti vám budou dávat pěkné dary (nebo peníze).
  7. A na závěr rada nejdůležitější (a teď vážně), užijte si svátky s rodinou, vykašlete se na stres a shon, oni vám určitě odpustí, když nestihnete něco koupit. Koukejte se na pohádky, udělejte si horkou čokoládu a zapalte pár svíček, on ten vánoční stres rychleji zmizí. Z nějakého neznámého důvodu se Vánocům říká svátky klidu a pohody, tak to tenhle rok vyzkoušejte...;)

Tak abych to shrnula, jde o část roku, která vám může na tváři vykouzlit úsměv nebo přidat pár vrásek na čelo. Je jenom na vás jak se k tomu postavíte. Nemusíte poslouchat reklamy a nakupovat nejdražší dárky na světě, stačí když pořídíte něco, co dotyčnému udělá opravdu radost. Užívejte si nejhezčí část zimy a buďte v klidu a míru se svými blízkými. Pohádky jsou v televizi od toho, abychom se na ně dívali a ne proto abychom ještě 24. prosince sháněli poslední dárky.

To je asi všechno a na závěr mě zajímá jak je slavíte vy? Lenošíte a popíjíte kakajíčko? Nebo uklízíte, pečete a nakupujete jako o život? A máte vůbec rádi Vánoce? Já je teda miluju a i proto jsem jenom pro vás vytvořila to přání k Vánocům, které můžete vidět v úvodu článku. Takže opravdu od srdce: ŠŤASTNÉ A VESELÉ VÁNOCE :-*

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 AB AB | E-mail | Web | 18. prosince 2014 v 21:09 | Reagovat

No moc pěkně jsi to shrnula. Hlavně ten kousek s tchýní mě pobavil :D

2 Eva_catlover Eva_catlover | 19. prosince 2014 v 11:16 | Reagovat

:D Děkuju, snažila jsem se tam vměstnat všechny myšlenky :D

3 Jana Jana | E-mail | Web | 19. prosince 2014 v 12:00 | Reagovat

Vánoce mám ráda a letos bych ráda strávila dovolenou třeba na Madeiře v tu dobu, přítel chce zase vidět zasněžený Petrohrad - poznávací zájezdy do Pobaltí i s Finskem http://www.redoktravel.cz/poznavaci-zajezdy/62-pobaltske-staty/vyhledavani/?typy=Pozn%C3%A1vac%C3%AD+z%C3%A1jezdy&lokalita=62

4 Marillee Marillee | E-mail | Web | 27. prosince 2014 v 23:37 | Reagovat

Tchýně... :-D :-D No, já pro jistotu jezdím pro dárky 23.... Protože se k tomu konečně dokopu a navíc se bojim objednávat před Vánoci přes net, protože to ČP často nestíhá doručit. :-) Ale hezky jsi to shrnula. :-D
Jinak popíjet kakajíčko je nezbytnou součástí každého mého dne, takže se to nijak neliší, že TEĎ je to vánoční kakajíčko. A Vánoce beru tak nějak neutrálně, letos na mě nepřišla ta pravá mood.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama